PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce nákupem pneumatik

Je třeba letos přezouvat na zimní pneumatiky?

Michelin 23 Lis 2012

Je třeba letos přezouvat na zimní pneumatiky?

Všichni jsme zaznamenali, že zimy jsou čím dál extrémnější a delší. Jízdní podmínky v zimě se svými mokrými, zasněženými či zledovatělými vozovkami představují pro každého řidiče skutečnou výzvu. Přemýšleli jste už o montáži zimních pneumatik? Možná byste měli…

Zimní pneumatiky vs. letní pneumatiky

Většina řidičů se snaží najít řešení, jak jezdit bezpečně i v nepříznivém počasí.  Zimní pneumatiky nejsou jen zárukou bezpečnosti – zkracují rovněž brzdnou dráhu a nabízejí větší výkony. Nikdy nezapomínejte, že letní pneumatiky nejsou uzpůsobeny na jízdu v chladném počasí. Při nižších teplotách ztrácí letní pneumatika svou efektivitu na všech typech silničního povrchu. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální směsi pryže, která při nízkých teplotách netvrdne, jako je tomu u letních pneumatik. Jen tak si pneumatiky mohou zachovávat své vlastnosti a maximální přilnavost.

Větší bezpečnost a kratší brzdná dráha

V okamžiku, kdy jste zodpovědní za sebe i své spolujezdce, je důležité mít řízení stále pod kontrolou. Dostali jste se již někdy do situace, kdy jste na kluzkém povrchu dostali smyk, nebo jste nebyli schopni zastavit? Ztráta kontroly nad vozidlem není jen hrůzu nahánějící zkušeností, ale je rovněž extrémně nebezpečná. Zajistěte si letošní zimu lepší přilnavost a větší bezpečnost a minimalizujte riziko, že se opět octnete v takové situaci: stačí se jen spolehnout na zimní pneumatiky. Specifický dezén a vysoký podíl přírodní pryže u zimních pneumatik snižují ve srovnání s letními pneumatikami brzdnou dráhu až o 50 %. Rozdíly přitom mohou být alarmující: standardní vozidlo jedoucí s letními pneumatikami na sněhu rychlostí 50 km/h potřebuje k zastavení 48 m, což je o neuvěřitelných 24 metrů více než v té stejné situaci při jízdě se zimními pneumatikami.

Kdy provést montáž zimních pneumatik

Zimní pneumatiky nejsou určeny jen pro jízdu na zasněžené vozovce. Jsou uzpůsobeny na širokou škálu zimních jízdních podmínek, jako je vlhko a mokro či sníh a led. Přestože obecně zažitý omyl tvrdí opak, zimní pneumatiky se neopotřebovávají rychleji než letní pneumatiky. Abyste mohli využívat všech jejich výhod, přesvědčte se, že jste je namontovali včas. Optimální bezpečnosti docílíte pouze montáží zimních pneumatik na všechny čtyři pozice na vozidle. Nenechte se zaskočit přicházející zimou – přezujte včas na zimní pneumatiky a spolehněte se na celosezónní bezstarostnou jízdu.
Vytvořil MICHELIN
Zdroj foto: Getty Images

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader