PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce řízením

Jak prodloužit životnost vašich pneumatik.

Michelin 20 Dub 2012

Jak prodloužit životnost vašich pneumatik.

Nikdo nechce měnit své pneumatiky častěji, než je nezbytně nutné. Nebylo by skvělé, kdybyste mohli udělat něco pro to, aby vaše pneumatiky vydržely déle? Seznamte se s 8 tajemstvími delší životnosti.

TIP 1

Udržujte doporučený tlak huštění
Kontrolujte pravidelně tlak huštění vašich pneumatik. Pokud vaše pneumatiky nejsou dostatečně nahuštěné, rychleji se opotřebovávají, a navíc zvyšují spotřebu paliva.

TIP 2

Myslete na správné vyvážení
U správně vyvážených kol nedochází k nerovnoměrnému opotřebení, které bývá příčinou předčasného poškození pneumatik. Pokud nejsou kola dobře vyvážena, působí na ně nerovnoměrné tlakové síly. Jestliže vaše vozidlo vibruje v okamžiku, když zvýšíte rychlost, například na dálnici, je to známka problému s vyvážením kol.

TIP 3

Jezděte nalehko
Každý náklad navíc představuje tři problémy najednou: vaše pneumatiky se opotřebovávají rychleji, vaše vozidlo spotřebovává více paliva a ve větším množství znečišťuje ovzduší.

TIP 4

Měňte pravidelně pozice pneumatik
U většiny vozidel se jeden pár pneumatik opotřebovává rychleji než ten druhý. Klasickým příkladem jsou vozidla s přední hnací nápravou, u nichž obě přední pneumatiky vykonávají většinu práce. Pokud pravidelně měníte pozici svých pneumatik, opotřebují se rovnoměrněji a vydrží déle.

TIP 5

Nechte si seřídit geometrii
Nechte si seřídit geometrii kol. Nejen že vaše jízda bude hladší, ale nesprávná geometrie zavěšení kol vede k předčasnému opotřebení pneumatik.

TIP 6

Dbejte na zavěšení kol
Nechte si zkontrolovat zavěšení kol. Staré tlumiče mohou vést k předčasnému opotřebení vašich pneumatik a zároveň ohrozit vaši bezpečnost. Pokud se vaše vozidlo při jízdě pohupuje, je potřeba věnovat pozornost zavěšení kol.

TIP 7

Kontrolujte opotřebení běhounu
Kontrolovat míru opotřebení vašich pneumatik je velmi důležité, proto každý výrobce pneumatik umisťuje na své produkty nějaký prvek, který tuto kontrolu co nejvíce usnadní. Například u pneumatik MICHELIN se indikátor opotřebení v podobě panáčka MICHELIN nachází na jejich ramenou. Pokud se úroveň běhounu nachází v blízkosti tohoto indikátoru, nebo přímo na něm, je čas na výměnu vašich pneumatik.

TIP 8

Začněte s pneumatikou, která byla vyvinuta, aby vydržela déle
Výrobci pneumatik boří hranice a vyvíjejí nové dezény pneumatik, takže některé modely mohou ujet až o 10 000 km více. S pneumatikami, které vydrží déle, vydrží déle i vaše peníze…

Tak tady je 8 tajemství pro delší životnost vašich pneumatik, která vám ovšem zároveň pomohou jezdit bezpečněji, šetřit palivo a být ohleduplní k životnímu prostředí. Dopřejte vašemu vozidlu a pneumatikám trochu péče a ony se vám odvděčí hladší jízdou a delší životností. A v okamžiku, kdy přijde čas na výměnu vašich pneumatik, se ohlížejte po značkách, které jsou speciálně vyvíjeny tak, aby vaše jízda trvala co nejdéle.
Zpracoval MICHELIN

Foto: Getty Images
Copyright © 2011 - MICHELIN Všechna práva vyhrazena

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader