PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce řízením

Myslíte na budoucnost naší planety? Jezděte na pneumatikách, které vydrží déle.

Michelin 20 Dub 2012

Myslíte na budoucnost naší planety? Jezděte na pneumatikách, které vydrží déle.

Mnozí z nás stojí před obtížnou volbou. Všichni chceme udělat pro naši planetu to nejlepší, aby se stala lepším světem pro nás i budoucí generace. Ale všichni zároveň potřebujeme cestovat. V současnosti se na silnicích po celém světě pohybuje 800 miliónů vozidel a tento počet se do roku 2030 ještě zdvojnásobí.

Co tedy může obyčejný motorista udělat pro to, aby snížil dopad svých jízd na životní prostředí?

Tato starost se naštěstí netýká pouze nás, motoristů. Je středem zájmu i výrobců pneumatik, kteří vkládají velké finanční prostředky do vývoje pneumatik, které budou zelenější, výkonnější a ušetří větší množství paliva.

Například Michelin způsobil na trhu skutečnou revoluci se svou vysoce technologicky vyspělou pneumatikou MICHELIN ENERGY Saver, která nabízí ideální kombinaci všech výkonů: bezpečnosti, palivové účinnosti a zároveň dlouhé životnosti.

Šetřete přírodní zdroje. Šetřete své peníze.

Díky pneumatikám, které vydrží výrazně déle, kupujete méně často nové pneumatiky. Představte si, že takto na každých pět běžných pneumatik vyjdou pouze čtyři pneumatiky s delší životností: a to už je citelná úleva pro přírodní zdroje. Jedná se o jednoduchý, a přitom efektivní krok, který sníží dopad vaší jízdy na životní prostředí. A navíc ušetříte své peníze!

Nové pneumatiky s dlouhou životností vás stojí na každý ujetý kilometr méně: snižují vaše náklady za pořizování nových pneumatik a za spotřebu paliva. Přibližně 20 % vaší celkové spotřeby paliva mají na svědomí pneumatiky. Některé pneumatiky umí tuto spotřebu výrazně snížit a po celou dobu jejich životnosti tak šetří vaše peníze. Kvalitnější pneumatiky vám rovněž poskytují větší bezpečnost: zkracují brzdnou dráhu na mokrém i suchém povrchu a vynikají lepší jízdní stabilitou i v zatáčkách, takže neztrácíte kontrolu nad řízením. Souhrnně platí, že kvalitnější pneumatiky v dnešní době nabízejí vyváženou rovnováhu všech výkonů, které jsou pro vás podstatné: bezpečnost, dlouhou životnost a palivovou úspornost.

Vybrat si pneumatiky s dlouhou životností a pečovat o ně tak, abychom tohoto potenciálu maximálně využili, to je významný krok, který můžeme všichni učinit pro to, aby naše cestování bylo ohleduplnější.

Tipy, jak snížit rychlost opotřebení vašich pneumatik:

  • Ujistěte se, že jsou vaše pneumatiky nahuštěny na správný tlak huštění. Kupte si tlakoměr nebo pravidelně navštěvujte odborníka na pneumatiky. Nezapomeňte tlak vzduchu ve svých pneumatikách upravit vždy před jízdou po dálnici a jízdou s těžkým nákladem.
  • Měňte pozici pneumatik na vozidle tak často, abyste docílili jejich pravidelného opotřebení.
  • Jednou za půl roku si nechávejte zkontrolovat geometrii kol. Pokud jsou kola špatně seřízena, pneumatiky se opotřebovávají rychleji.
  • Ujistěte se, že jsou vaše tlumiče v dobrém stavu. V opačném případě se urychluje opotřebení pneumatik.
  • Snažte se, aby se vaše pneumatiky nedostávaly do prokluzu. Pryž, která zůstane na silnici, je pro vaše pneumatiky natrvalo ztracená!
Zpracoval MICHELIN

Foto: Getty Images
Copyright © 2011 - MICHELIN Všechna práva vyhrazena

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader