PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce údržbou pneumatik

Tři základní příčiny problémů s pneumatikami

Michelin 18 Kvě 2010

Tři základní příčiny problémů s pneumatikami

Vyhněte se problémům s pneumatikami díky znalostem o jejich údržbě

Rizikům na vozovce, jako jsou výmoly, sklo a kameny, se zpravidla nevyhneme. Můžeme se ale vyhnout třem základním příčinám problémů s pneumatikami: neodpovídající tlak huštění, nadměrná rychlost a přetížení. Preventivní bezpečnostní opatření vám zaručí bezpečnější mobilitu a delší životnost vašich pneumatik.

Podhuštění nebo přehuštění

Jízda s podhuštěnými nebo přehuštěnými pneumatikami má negativní vliv na jízdní komfort, přilnavost, brzdné vlastnosti a životnost vašich pneumatik. Pneumatika s nízkým tlakem huštění se více deformuje, což způsobuje její nadměrné zahřívání, zvýšení valivého odporu a předčasné opotřebení. V extrémních případech může vést podhuštění k celkovému poškození pneumatiky. Jízda s přehuštěnou pneumatikou naopak zkracuje životnost pneumatiky v důsledku nerovnoměrného opotřebení a snižuje její přilnavost.

Vysoká rychlost

Při vyšších rychlostech je obecně větší riziko poškození pneumatiky než při rychlostech nižších. Při kontaktu s překážkou se pneumatika jedoucí vysokou rychlostí poškodí snáze než pneumatika s nižší rychlostí.

SpeedPři rychlé jízdě se pneumatika nadměrně zahřívá, což může vést až k jejímu poškození nebo celkovému zničení s nečekanou celkovou ztrátou tlaku huštění. V takovém okamžiku se vozidlo stává neovladatelné a může dojít k nehodě se závažnými důsledky. Pokud u své pneumatiky nebo na ráfku zpozorujete jakékoliv poškození, namontujte místo ní rezervní pneumatiku a poté nechte její stav zhodnotit svým prodejcem pneumatik MICHELIN.

Přetížení

Abyste si byli jisti, že vaše pneumatiky nejezdí přetížené, najděte si na jejich bočnici údaj o maximálním možném zatížení. Tuto hodnotu nikdy nepřekračujte. Pneumatiky, které nesou větší tíhu, než je jejich index nosnosti, se nadměrně zahřívají a může dojít k jejich nečekanému celkovému zničení. Z těchto důvodů vždy respektujte doporučení výrobce pneumatik. U žádné nápravy nikdy nepřekračujte hmotnost, na kterou je konstrukčně nastavena.

VYHLEDAT OSOBNÍ PNEUMATIKY MICHELIN

Zobacz rekomendację, wpisując dane pojazdu lub rozmiar opon i określając swoje potrzeby.

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader