PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Základní údaje o pneumatice

Domluvte se řečí pneumatik za jednu minutu

Michelin 18 Kvě 2010

Jak číst značení na bočnici pneumatiky

Pro většinu lidí je jazyk pneumatik nesrozumitelný. Je zašifrovaný v tajuplných číslech, písmenech, symbolech a kódech, které se nacházejí na bočnici každé pneumatiky. Tato značení ale obsahují mnoho užitečných a důležitých informací o vlastnostech každé pneumatiky. Pokud tedy u pneumatiky tyto údaje neumíte rozluštit, nebo umíte, ale chcete se dozvědět více, následující informace vám můžou pomoci při výběru té nejvhodnější pneumatiky.

Jak číst značení na pneumatikách

Symbol tří vrcholků hor se sněhovou vločkou:

Pneumatiky se symbolem 3 vrcholků hor s vločkou sněhu jsou uzpůsobeny na sněhové podmínky. Jedná se o doplňující značení zimních pneumatik (M+S).

Three Peak Mountain snow flake

Grren X:

Michelin označuje logem GREEN X pneumatiky, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí, protože garantují vysokou míru energetické úspory. Spotřeba paliva je u těchto pneumatik snížena se zachováním maximální přilnavosti na mokrém povrchu a nadstandardní životnosti.

Green XPokud je přidáno značení Extra Load (XL) nebo Reinforced (Reinf), má pneumatika větší index nosnosti, než by měla standardní pneumatika tohoto rozměru. Při výměně pneumatik je třeba vždy respektovat značení uvedené na jejich bočnicích.

ZP: Zero Pressure:

ZP: Zero Pressure, technologie Michelin se samonosným řešením. Pneumatiky Michelin ZP disponují zesílenými bočnicemi, které unesou tíhu vozidla při nečekané celkové ztrátě tlaku huštění v pneumatice.

ZP: Technologie umožňuje pokračovat v jízdě ještě 80 km při rychlosti maximálně 80 km/h i při úplné ztrátě tlaku vzduchu v pneumatice.

ZP SR: Technologie umožňuje pokračovat v jízdě ještě 30 km při rychlosti maximálně 80 km/h i při úplné ztrátě tlaku vzduchu v pneumatice.

Specifické značení výrobců vozidel

Např. Pilot Primacy MO (Mercedes)
Např. N Pilot Sport PS2 (Porsche)
Např.. 205/55R16 91V Pilot Primacy G1

Některé pneumatiky Michelin (především vysokovýkonné) mají specifické značení, které ukazuje, že daná pneumatika byla speciálně vyvinuta, aby poskytla optimální výkon některým modelům konkrétních značek vozidel.

Pneumatiky Michelin s tímto specifickým značením jsou vyráběny jinak než odpovídající standardní pneumatiky. Nejsou ani lepší, ani horší než standardní pneumatiky, ale odlišují se tím, jak se chovají na konkrétním vozidle. Toto značení najdete buď na bočnici pneumatiky, nebo na nalepeném štítku.

Některá ze specifických značení (N, C a K) jsou z hlediska montáže na konkrétní typ vozidla velmi omezující. Tato vozidla mají specifické vlastnosti, a pokud nejsou vybaveny odpovídajícími pneumatikami, nemohou nabízet optimální výkony.

Některé pneumatiky se specifickým značením byly vyvinuty pro konkrétní značky vozidel a svými technickými vlastnostmi se odlišují od rovnocenných standardních pneumatik. Například pneumatiky G1 jsou mírně odlišné ve svých rozměrech.

Pneumatiky G1 nejsou určeny pro jednu konkrétní značku vozidel. Jiné pneumatiky (jako například se značením * nebo MO) si nechali vytvořit výrobci vozidel tak, aby se pro jejich vozidla odlišovaly od standardních pneumatik.

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader