PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Základní údaje o pneumatice

Věděli jste, že…

Michelin 18 Kvě 2010

Věděli jste, že…

FAKT Č. 1 Valivý odpor spotřebuje 20 % z celkové spotřeby paliva

Valivý odpor představuje jednu z pěti sil, které musí vozidlo při pohybu překonávat. Samotný valivý odpor může spotřebovat 20 % z vaší celkové spotřeby paliva. To znamená, že jedna nádrž z pěti padne na valení vašich pneumatik. Jedna z pěti...  

FAKT Č. 2 Podhuštěné pneumatiky se mohou zahřát až na teplotu 80 oC

Ano, pneumatiky spalují energii. Můžete se sami přesvědčit: pneumatiky, které ujedou pár kilometrů, jsou i na dotek teplé. Pokud pneumatiky jezdí podhuštěné, může jejich teplota dosáhnout 80 °C. Z čeho toto teplo vzniká? Z deformací běhounu v zatáčkách a dalších efektů vznikajících při rotaci, akceleraci a brzdění. Podívejte se na pneumatiku zblízka a sami uvidíte četné deformace v místech, kde se běhoun dotýká vozovky.

FAKT Č. 3 Silica významně snižuje spotřebu paliva

V roce 1992 přidali inženýři MICHELIN do svých pneumatik křemík. A výsledek byl neuvěřitelný: spotřeba paliva se dramaticky snížila, přestože byla zachována výjimečná přilnavost na mokrém povrchu.

FAKT Č. 4 MICHELIN vytvořil první zelenou pneumatiku

MICHELIN představil první pneumatiky MICHELIN ENERGY™ v roce 1992. To znamená, že zatímco někteří výrobci pneumatik vstupují nyní nově na trh, MICHELIN již před více než deseti lety vynalezl první zelenou pneumatiku.

FAKT Č. 5 Menší deformace, zahřívání a spotřeba paliva

Pneumatiky MICHELIN Energy, první generace zelených pneumatik, byly v roce 1992 lehčí o 2,5 kg. Lehčí pneumatiku doprovází menší deformace, čímž se snižuje její zahřívání. A menší zahřívání znamená menší spotřebu paliva.

FAKT Č. 6 Pneumatiky MICHELIN ENERGYTM ujedou až 45 000 kilometrů (1)

Pneumatiky MICHELIN ENERGYTM Saver jsou výjimečné rovněž svou životností. V závislosti na jejich užití mohou ujet až 45 000 kilometrů.(1)

FAKT Č. 7 Pneumatiky MICHELIN ENERGYTM mají na mokrém povrchu brzdnou dráhu kratší až o 3 metry (2)

Zaoblená stopa pneumatiky při kontaktu s vozovkou umožňuje, podobně jako lodní příď, rozrážet vodní film. Zbytkovou vodu odvádějí kanálky dezénového vzorku.

FAKT Č. 8 Pneumatiky MICHELIN ENERGYTM vám ušetří až 80 litrů paliva (3)

Úspora na spotřebě paliva se odvíjí od ceny za palivo a konkrétního rozměru pneumatiky, ale průměrně pneumatika MICHELIN ENERGY TM Saver za dobu své životnosti ušetří až 80 litrů paliva.

FAKT Č. 9 Ušetří vám dostatek peněz na palivu, abyste si mohli koupit novou pneumatiku.

Po 45 000 kilometrech(1) najetých se zelenými pneumatikami MICHELIN s nízkou spotřebou paliva ušetříte dostatek peněz pro nákup nové pneumatiky.

FAKT Č. 10 Sníží u vašeho vozidla množství emisí CO2 o 4 g na každý najetý kilometr (4)

Jeden dospělý strom dokáže ročně pohltit 25 kg oxidu uhličitého. Pneumatiky MICHELIN ENERGY™ Saver snižují množství emisí CO2 vašeho vozidla o 4 g na každý najetý kilometr.(4) U standardního vozidla je tak potřeba o 8 stromů(5) nezbytných k pohlcení vyrobeného CO2 méně. Toto je konkrétní příklad, co může pro životní prostředí udělat každý z nás. Protože planetu máme jen jednu.

FAKT Č. 11 Ušetří každoročně 820 milionů litrů paliva

To je množství paliva, které každý rok ušetří vozidla po celém světě vybavená zelenými pneumatikami MICHELIN. 820 milionů litrů…! To znamená takové množství vyprodukovaného CO2, které by pohltilo 28 milionů stromů.

FAKT Č. 12 Od roku 1992 ušetřila 12 bilionů litrů paliva a 30 milionů tun emisí CO2

Od roku 1992 bylo prodáno 400 milionů pneumatik s nízkým valivým odporem, rovněž nazývaných zelené pneumatiky. Odhadujeme, že za dobu své existence reálně ušetřily 12 bilionů litrů paliva a 30 milionů tun CO2. Aktualizovaný výpočet najdete na www.michelin-green-meter.com.

FAKT Č. 13 Můžete ušetřit okolo 3 bilionů litrů paliva ročně

Kdyby byla všechna vozidla vybavena zelenými pneumatikami MICHELIN, ušetřili bychom každý rok okolo 3 bilionů litrů paliva (množství odpovídající 100 000 plných nádrží).

FAKT Č. 14 Pneumatika MICHELIN může ujet více než jednu cestu kolem světa(1)

Dnes již pneumatika MICHELIN může ujet až 45 000 kilometrů. A to je více než jedna cesta kolem světa.
A teď již víte vše. Pokud se tak rozhodnete, můžete jet opravdu daleko. 

Teď je to již jen na vás.

GRATULUJEME
(1) Vypočítáno na základě průměrné kilometrové životnosti pneumatik MICHELIN (interní zdroj).

(2) Vzhledem k předchůdci. Testy uskutečněné TÜV SÜD Automotive. 

(3) Vypočítáno na základě průměrné spotřeby pneumatik Michelin ENERGY TM Saver vzhledem k nejbližším konkurentům u benzinových vozidel. Testy valivého odporu uskutečněné v roce 2009 TÜV SÜD Automotive na 15 evropských klíčových rozměrech (MICHELIN byl první u 13 velikostí a druhý u 2 velikostí). Vypočítáno na základě průměrné kilometrové životnosti pneumatik MICHELIN, tedy 45 000 kilometrů (interní zdroj).

(4) Emise CO2 vypočítány na základě rovnice: 0,1 l nafty = 265 g a 0,1 l benzínu = 235 g.

(5) Pro vozidla kategorie D 199 kg C0<sup>2</sup>, které odpovídají roční aktivitě 8 stromů. 

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader