Auto Background conseil conduite hiver route winter Tips and Advice

Celoroční pneumatiky - jsou to skutečně pneumatiky pro celý rok?

Ať už je nazýváte celoročními nebo univerzálními pneumatikami, stále se jedná o stejný typ pneumatik do každého počasí.

4 seasons aerial view

Co je celoroční pneumatika?

Celoroční pneumatika je hybridní pneumatika, kterou je možné používat jak v letních, tak v zimních podmínkách.

Celoroční pneumatiky v sobě kombinují technologii zimních a letních pneumatik tak, aby zaručovaly bezpečnou jízdu po celý rok, na suchém i mokrém povrchu, dokonce i na sněhu.

Přestože k tomu v Evropě velice často dochází, jezdit v zimě na letních pneumatikách není přijatelné. Celoroční pneumatiky představují bezpečnější alternativu, protože zajišťují lepší ovladatelnost a přilnavost v náročných podmínkách.

Těm z vás, kdo jste zvyklí na přezouvání letních a zimních pneumatik dvakrát do roka, zjednoduší celoroční pneumatiky život a ušetří čas i energii!

Celoroční pneumatiky - jsou vhodnou alternativou k zimním pneumatikám?

Celoroční pneumatiky fungují dobře v rozpětí teplot -10 °C až +30 °C.

Tyto univerzální pneumatiky jsou vyvinuty s podobnými lamelami, jako mají zimní pneumatiky. Díky tomu zajišťují dobrou ovladatelnost i na mokré vozovce.

Pokud žijete v oblasti s mírnými zimami, kde jsou jen ojedinělé sněhové přeháňky, pak pro vás budou celoroční pneumatiky odpovídající alternativou. Nebudete muset pneumatiky během roku přezouvat, čímž ušetříte čas i energii.

Zimní pneumatiky zůstávají naopak nejlepší volbou do extrémních podmínek, jako je velké množství sněhu a led.

fiche1 plages util opt

Řada pneumatik Michelin CrossClimate: co to je?

V Evropě jsou všechny celoroční pneumatiky rozpoznatelné podle lamel, které jsou podobné lamelám na typické zimní pneumatice.

Přestože zimní pneumatiky představují ideální volbu do extrémních podmínek, nejsou příliš účinné v létě, zejména z hlediska spotřeby paliva a brzdné dráhy na suchém a mokrém povrchu.

Řada pneumatik MICHELIN CrossClimate v sobě kombinuje vlastnosti jak letních, tak zimních pneumatik. Vyniká nad tradičními celoročními pneumatikami díky jedinečnému designu, který se dokáže uzpůsobit jakýmkoliv povětrnostním podmínkám. Řada pneumatik CrossClimate je vhodná pro každé vozidlo - od malých a rodinných vozidel po jeepy a dodávky.

Více informací o řadě Michelin CrossClimate naleznete na  produktových stránkách.

 

pn002841
Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů