background reglementation

Nejlépe hodnocené pneumatiky:
Michelin i v roce 2019 získává četná ocenění

Inovace jsou součástí DNA společnosti Michelin. Díky naší politice nepřetržitého inovování jsme schopni poskytnout řešení, která v dlouhodobém měřítku nejlépe vyhovují potřebám našich zákazníků. Již 130 let přichází Michelin s novými způsoby, jak usnadnit mobilitu prostřednictvím pneumatik a služeb, které reagují na aktuální potřeby spotřebitelů. Naše pneumatiky jsou pravidelně testovány nezávislými mezinárodními časopisy, které sestavují žebříček nejlepších pneumatik různých kategorií.
Výsledky některých z těchto porovnávacích testů pneumatik můžete nalézt níže:

pn002578

Typy výkonů, které se hodnotí nejčastěji, jsou:

  • Výkony na suchém povrchu: brzdění, chování
  • Výkony na mokrém povrchu: brzdění, chování, stabilita v zatáčkách, aquaplaning
  • Spotřeba paliva
  • Komfort: hlučnost valení a jízdní komfort


U zimních a celoročních pneumatik se testují také výkony na sněhu a ledu: mobilita, brzdění, chování a stabilita v zatáčkách.

Nezávislé testy: záruka kvality z hlediska hodnocení nejlepších pneumatik na trhu

Každý rok nezávislé časopisy (např.: Autobild, Argus, AutoExpress aj.), automobilové kluby (ADAC, TCS, OAMTC aj.) a spotřebitelské organizace (Que Choisir, Which aj.) vydávají výsledky testů uskutečněných na různých značkách a typech pneumatik.

U každé kategorie (sportovní, vysokovýkonné, ekologické, terénní atd.) a každého ročního období (letní, zimní, celoroční) testy porovnávají výkony pneumatik různých značek a hodnotí je z hlediska očekávání spotřebitelů. Z tohoto důvodu si vyberou vozidlo a rozměr pneumatiky, které jsou reprezentativní pro průměr na trhu. A stejné referenční parametry používají u všech testů.

Organizace nemají žádné vazby na výrobce pneumatik, aby byly výsledky a porovnávací hodnocení pneumatik zcela objektivní a nezávislé.

MICHELIN, č. 1 z hlediska brzdné vzdálenosti v kategorii letních pneumatik v roce 2019

(byly testovány 3 řady celoročních a letních pneumatik MICHELIN)

Značka Michelin byla zvolena "Nejlepším výrobcem roku z hlediska bezpečnosti" na základě výsledků z 5 testů, které porovnávaly 107 různých pneumatik z hlediska jejich brzdných vlastností na mokrém a suchém povrchu. Do testu byly zahrnuty jak letní, tak celoroční pneumatiky.

Auto Bild - Été 2019 - Award

Č. 2 v kategorii celoročních pneumatik: MICHELIN CrossClimate SUV

(235/55R19) 05/2019

"Velice univerzální pneumatika se silným a dynamickým záběrem na suchém povrchu"

"Bezpečná na sněhu a mokru"

"Palivově účinná"

Č. 1 v kategorii sportovních pneumatik: MICHELIN Pilot Sport 4

(225/45R17) 02/2019

"Nový rozměr jízdních vlastností"
"Vynikající záběr a přilnavost na mokrém a suchém povrchu"
"Výjimečná kilometrová životnost"

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů