background reglementation

Proč byste měli používat zimní pneumatiky? Michelin vysvětluje.

Proč je důležité být připraven na jízdu v zimních podmínkách?

Auto Edito guide car rainy road dark 0 0 587 462 max Tips and Advice

Počasí

Od října do dubna mohou být jízdní podmínky velice proměnlivé a povrch vozovky se může pohybovat od suchého přes vlhký a mokrý až po zasněžený a zledovatělý. Ať už je povrch jakýkoliv, teploty jsou vždy nízké, proto je důležité používat na vašem vozidle pneumatiky určené do zimního počasí (zimní nebo celoroční pneumatiky).

Ve světě pneumatik začíná zima, když teplota klesne pod 7 °C. To je okamžik, kdy doporučujeme přezout vaše pneumatiky na zimní.  Při této teplotě pryž vašich pneumatik tvrdne a ztrácí svou efektivitu.
 

Na sněhu, ledu a zrádném černém ledu se řidiči často cítí méně bezpečně. Nemusí to tak ale být.

Pokud správně zohledníte rizikové faktory spojené s jízdou v chladném počasí a zajistíte si vybavení vhodné pro zimní podmínky (zimní pneumatiky nebo certifikované 3PMSF celoroční pneumatiky), můžete se v zimě cítit stejně bezpečně jako za pěkných letních dnů.

Auto Edito carousel produit pilot alpin 5 max Tips and Advice

Zimní bezpečnost

Řidiči si myslí, že největší nebezpečí představuje na zimních vozovkách sníh a led. A přitom k 9 z 10 nehod** dojde na suché nebo mokré vozovce.

Sníh může být nebezpečný, ale zdaleka není jediným rizikovým faktorem. I v zimě se 9 z 10 nehod* odehraje v přímém směru.

Jak se tento jev vysvětluje? Jedná se o otázku soustředění. Řidiči mají tendenci být ostražitější při vjezdu do zatáčky se špatnou viditelností, kdežto na rovných městských vozovkách, kde dobře vidí, jejich pozornost polevuje. Výsledkem je skutečnost, že počet nehod je výrazně vyšší v městských oblastech.

V takových podmínkách mohou vaše pneumatiky hrát ještě důležitější roli. Proto je nezbytné vybavit vaše vozidlo (podle typu vašich jízd) buď zimními, nebo celoročními pneumatikami.

Proč užívat certifikované 3PMSF pneumatiky, když klesne teplota?

Existuje mnoho důvodů, proč v okamžiku, kdy teplota začne klesat, používat k tomu uzpůsobené pneumatiky (zimní nebo celoroční).

Značení 3PMSF je zárukou bezpečnosti a mobility na sněhu, ale pneumatiky s tímto symbolem jsou také vyvinuty tak, aby zaručovaly maximální výkony rovněž na studeném a kluzkém povrchu, ať už na mokru, nebo na ledu.

Při teplotě pod 7 °C jsou pneumatiky certifikované pro zimní užití (se značením M+S nebo 3PMSF) bezpečnější a na mokrém, zasněženém a zledovatělém povrchu mají kratší brzdnou dráhu než letní pneumatiky.

3pmsf Tyre

Vyhledat nejlepší pneumatiky Michelin za pár vteřin

LEGAL MENTIONS

* Institute of Traffic Accident Research (VUFO) University of Dresden: 12,000 accidents analysed over a period of 12 years.