car edito conseil conduite hiver route winter

Kompletní zimní kola

Vybavte své vozidlo na zimu kompletními zimními koly, která zahrnují jak ráfky, tak pneumatiky.
Jakmile teplota začne klesat pod 7 °C, doporučujeme vyměnit letní pneumatiky za sadu kompletních zimních kol i s ráfky.
Kompletním zimním kolem se rozumí komplet ráfku a zimní pneumatiky, který vám přináší četné výhody.
Přečtěte si, proč doporučujeme pořídit si kompletní zimní kola.

pack pneu jantes winter

pack pneu jantes winter

Můžete rovněž montovat zimní pneumatiky s nižším indexem rychlosti, než jaký je u původních pneumatik.

Například letní pneumatika 205/55 R16 91V (maximální rychlost: 240 km/h) může být nahrazena zimní pneumatikou 205/55 R16 91H (maximální rychlost: 210 km/h) nebo zimní pneumatikou 205/55 R16 91T (maximální rychlost: 190 km/h).
Snížením indexu rychlosti zpravidla ušetříte. Pokud si tuto možnost zvolíte, máte povinnost umístit na svou palubní desku samolepku s uvedením této limitní nižší rychlosti.

Proč si vybrat kompletní zimní kola?

Nemusíte jezdit do pneuservisu, aby vám namontovali pneumatiky na ráfky - zimní pneumatiky jsou rovnou namontované na ráfcích a vyvážené. Jestliže si koupíte kompletní zimní kola, stačí vám je pouze namontovat na vaše vozidlo.

Pokud si umíte vyměnit kolo v případě defektu pneumatiky, pak si můžete namontovat všechna 4 zimní kola sami!

Vyhnete se tím cestě k mechanikovi v době, kdy napadne první sníh a všichni se vydávají pořídit si nové pneumatiky. Tato investice vám ušetří čas i peníze a oceníte ji opět při další výměně na jaře.

Co přesně znamená komplet ráfku se zimní pneumatikou?

Sada kompletních zimních kol se skládá ze sady pneumatik spolu se sadou ráfků (ocelových nebo hliníkových podle osobních preferencí). Sada je rovnou připravena na výměnu vašich letních kol (ráfků + letních pneumatik). Tento způsob šetří váš čas a snižuje riziko nehody při jízdě v náročných podmínkách.

Jedním ze způsobů, jak je možné ušetřit za tento komplet, je vybrat si rozměr pneumatiky a odpovídající průměr ráfku, který je schválený pro vaše vozidlo, ale je menší než ten, který máte u letních pneumatik. Zimní pneumatiky jsou zpravidla dražší než pneumatiky letní, ale menší rozměr může pomoci snížit cenu.

Například u vozidla Golf 7 je povoleno 6 rozměrů:

195/65 R15 91T - 205/55 R16 91H - 205/50 R17 93V - 225/45 R17 91V - 225/40 R18 92Y

225/35 R19 88Y

Bez ohledu na to, jaký je rozměr vašich původních pneumatik, pro svou zimní sadu si můžete vybrat kterýkoliv z těchto šesti rozměrů.

Bibendum Hiver

bras bib hiver

Tipy pro udržení klidu při řízení tuto zimu

Volbou kompletní sady kol se zimní pneumatikou nejen šetříte peníze, ale také šetříte čas a vyhnete se stresu díky snadnosti montáže těchto pneumatik. Sami si vytvoříte a přizpůsobíte svá nová kola!

Bibendum - Reflexion

eb002316

Kde si můžu koupit kompletní zimní kola?

Kompletní sady zimních pneumatik s ráfky nabízí většina internetových prodejců. Můžete navštívit nebo jiné stránky, kde naleznete nejlepší nabídky kompletních zimních kol. Můžete si vybrat, zda vám zboží dodají až domů, nebo do autorizovaného partnerského pneuservisu. Je tedy jen na vás, jestli si kola budete chtít namontovat sami, nebo si je necháte namontovat odborníkem. Sady kompletních zimních kol nabízejí také renomované značky, jako je Euromaster. Působí po celé Evropě a mají na skladě ty nejlepší pneumatiky MICHELIN. Jejich prodejní tým vám ochotně poradí a pomůže najít nejvhodnější kola pro vaše vozidlo. Kola vyváží a namontuje odborník - jedná se tedy o efektivní a rychlý způsob, jak připravit vaše vozidlo na zimní sezónu.

Kolik stojí kompletní zimní kola?

Přestože to vyžaduje počáteční investici, z dlouhodobého hlediska vám montáž sady kompletních kol ušetří čas i peníze. Na konečnou cenu mají vliv takové faktory, jako je rozměr a model ráfku. Ty by měly vydržet po celou dobu užívání vašeho vozidla, a pokud se rozhodnete vůz prodat, zvýší jeho hodnotu. Stejně jako u ráfků, i zde cena roste úměrně se zvyšujícím se rozměrem pneumatiky. Cenovou nabídku získáte tak, že do internetového simulátoru ceny vložíte model svého vozidla, nebo se zeptáte ve specializované prodejně pneumatik.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů
IE
firefox 66+
chrome 72+
edge 17+
safari 12+
opera 58+