Bočnice je poškozená

Příznak: vroubky

car edito 6 5 tip indention 140319 help and advice

Diagnostika: Nejedná se o problém. Jedná se o běžný stav bočnice radiální pneumatiky.

  • Vroubky na radiálních pneumatikách (většina pneumatik) jsou poměrně běžný jev, který nemá negativní dopad na výkon pneumatik.
  • Vaše pneumatiky jsou opatřeny jednou nebo několika vrstvami kordové tkaniny uvnitř konstrukce bočnice, které se vzájemně rovnoběžně pohybují. (Uvnitř pláště jsou umístěny kovové kordy.) V místě, kde se kordy překrývají, se často projeví jemné vroubky.

Příznak: boule nebo dutina

Diagnostika: Poškození pneumatiky vyžadující opravu

  • Většinu defektů nebo rýh do 6 mm na plášti pneumatiky lze opravit v odborném pneuservisu pomocí průmyslově homologovaných technologií.
  • Oprava provedená přímo na kole není spolehlivá a je nebezpečná, protože po defektu musí být provedena také kontrola vnitřní strany pneumatiky.
     

Řešení:

  • Správná oprava radiální pneumatiky (většina pneumatik) zahrnuje použití pryžové záplaty na vnitřní stranu pláště pneumatiky a pryžové výplně přímo na poškozené místo.
  • Nepokoušejte se opravit pneumatiky, pokud rozměr poškození přesahuje 6 mm na kterémkoli místě bočnice. Rovněž nenechávejte opravovat pneumatiky, jejichž hloubka dezénu je opotřebena přes 1,6 mm .
  • Poškozenou pneumatiku nahraďte rezervní pneumatikou. Na bočnici pneumatiky ověřte její správný tlak, rychlostní index a omezení týkající se počtu ujetých km. Nechte si vozidlo zkontrolovat v odborném pneuservisu.

car edito 6 5 tip budgebubble 140908 help and advice

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů