PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

AKTUALITY A TISKOVÉ INFORMACE

COMPAGNIE GÉNÉRALE DES ETABLISSEMENTS MICHELIN

COMPAGNIE GÉNÉRALE DES ETABLISSEMENTS MICHELIN

2014: Silné generování volného cash flow před odečtením akvizic ve výši 722 milionů EUR Solidní provozní příjem - před odečtěním jednorázových nákladů- ve výši 2 170 milionů EUR, až 81 milionů EUR při konstantním rozsahu konsolidace a devizových kurzech 2015: Růst v souladu s trhy

Stagnující trhy, s vyjímkou Severní Ameriky a Číny
  • Slabší poptávka po pneumatikách pro osobní/ lehké nákladní vozy a pro nákladní auta v zimních měsících v Evropě a po originální výbavě (OE) na nových trzích, s vyjímkou Číny.
  • Pokles v sektorech zemědělských a důlních pneumataik, zpomalený obnovením na trzích s originální výbavou a s infrastrukturálními pneu v segmentu pneumatik pro zemní stroje.
  • Pokračující mohutný růst v Severní Americe a Číně.

 

V tomto prostředí se objemy prodejů zvedly o slabých 0,7%

  • Prodeje značky  MICHELIN byly v souladu s trendy na trhu.
  • Objemy prodejů speciálních pneumatik byly téměř stabilní i přes zúžení v segmentech zemědělských a důlních pneumatik.

Změny v cenovém mixu a změny cen nerostných surovin měly pozitivní vliv ve výši 118 milionů EUR, jak se očekávalo.

Opětovný zisk díky konkurenčnímu plánu, který absorboval dopady inflace na  výrobní i  na režijní náklady.

Silné generování volného cash flow ve výši 722 milionů před tím, než byla provedena investice do Sascaru ve výši 400 milionů, ale před kapitálovými výdaji o objemu 1883 milionů EUR.

Akcionářům budou stejně jako v loňském roce doporučeny k výplatě na Výročním setkání akcionářů 22. května 2015 dividendy ve výši 2,50 EUR na akcii, což v sobě odrazuje důvěru v budoucnost Skupiny.

Jean-Dominique Senard, výkonný ředitel Michelinu, řekl: "Výsledky loňského roku jsou dalším potvrzením silných základů Skupiny. Letos se zaměříme na maximalní využití růstových stimulantů, včetně uvedení nových řad značky Michelin na trh a obnovených řad  našich dalších značek, významná zlepšení kvality našich zákaznických služeb a asertivnější distribuci.  Konkureční plán bude také zintenzivněn a zaměří se nyní na dosažení akumulativních úspor ve výši 1 200 milionů EUR za období 2012-2016 oproti původně stanoveným 1000 milionům EUR."

Výhled na rok 2015

V roce 2015 by měl pokračovat mírný růst poptávky v segmentech osobních vozů/ lehkých  nákladních vozidel a nákladních vozů v Severní Americe a Číně a  také v Evropě, který se však bude se nadále pevně držet trendů z loňského roku na nových trzích a výrazně by měl vyskočit na trzích v jihovýchodní Asii.

Zákazníci odvětví důlních pneumatik pravděpodovně budou dále snižovat své zásoby a očekává se pokles prodejů originální výbavy v segmentu zemědělských pneumatik, zatímco v segmentu zemních strojů, originální výbavy a segmentu  infrastruktury by měl obchod nadále pokračovat mírným růstem.

V takovémto prostředí se Michelin chce zaměřit na růst jednotkových prodejů v souladu s celosvětovými trendy na trzích, kde se pohybuje. Mimo to si Skupina stanovila pro rok 2015 za cíl  zvýšit svůj provozní příjem před odečtenám jednorázových nákladů, bez ohledu na vliv devizových kurzů, návratnost kapitálu převyšující 11% a strukturální volné cash flow ve výši přibližně 700 milionů EUR spolu s kapitákovými výdaji ve výši 1,7 – 1,8 miliardy EUR.

 

KONTAKT PRO TISK

UVEDENÉ ČLÁNKY

  • SOUVISEJÍCÍ
  • OBLÍBENÉ
  • NEJNOVĚJŠÍ