PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Inovace a technologie u pneumatik

Inovace a technologie u pneumatik

 • Jaká je průměrná doba, než se technická inovace ze závodního prototypu dostane do výroby standardních pneumatik?
  Vše závisí na technologii, ale zkušenosti z minulosti ukazují, že zlepšení vyvinutá pro závodní okruhy se systematicky využívají pro silniční pneumatiky. Jedním z příkladů je technologie variabilní kontaktní plochy, kterou Michelin vyvinul pro Formuli 1 a poté ji použil v závodech 24 hodin Le Mans. Tato technologie zaručuje rovnoměrné rozložení tlaku a teploty po celé kontaktní ploše. Přestože se tvar kontaktní plochy mění, množství pryže v kontaktu s povrchem zůstává stejné. Trvalo rok a půl, než se tato technologie přenesla ze světa F1 a vytrvalostních závodů na silnici. Výsledkem je MICHELIN Pilot Super Sport, vysokovýkonná pneumatika, která je velice oblíbená mezi řidiči sportovních vozů.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • Co je valivý odpor a jaké jsou nejnovější technologie, které řeší tento efekt v závodním prostředí?
  Valivý odpor způsobuje ztrátu energie v důsledku deformací pneumatiky. Jedná se o sílu, která působí proti valení pneumatiky a tím i proti pohybu vozidla vpřed. Průměrně jednu nádrž paliva z pěti spotřebuje právě valivý odpor. Výzkumníci dosáhli pokroku při snižování této ztráty energie, například pomocí stavby pneumatiky, složení směsi pryže či snížení váhy pneumatiky. Více informací naleznete na našich stránkách v sekci "Vše, co jste chtěli vědět o pneumatikách". (odkaz na http://thetiredigest.michelin.com/performance-fuel-savings)
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • V jakém rozsahu jsou technologie vyvinuté pro závodní pneumatiky využívané u pneumatik pro širokou veřejnost - především u tradičních off-roadových vozidel (4x4)? Jsou inovace, materiály a procesy naprosto shodné?
  Výzkumná a vývojová činnost společnosti Michelin se zaměřuje především na závodní prostředí, které vnímáme jako extrémní testovací laboratoř. Závody nám umožňují analyzovat chování pneumatik v nejtvrdších podmínkách, takže získáme komplexní představu o tom, jak každý prvek funguje. U WRC platí, že běhoun pneumatik a blízkost vozidel k silničním modelům (z hlediska váhy, síly atd.) přináší mnoho technologií překrývajících se s těmi, které se využívají u pneumatik prodávaných široké veřejnosti. Testování v rámci WRC nám umožňuje vylepšovat a zdokonalovat běhouny z hlediska jejich vhodnosti pro užití na masovém trhu. Kromě toho jsme byli schopni na některé silniční pneumatiky převést mnoho technologií, díky nimž jsou WRC pneumatiky tolik odolné vůči nárazům. Studování pneumatik ve vytrvalostních závodech nám pomohlo lépe pochopit princip pro zajištění větší přilnavosti v suchých podmínkách. Technologie pro optimální rozložení tlaku na kontaktní ploše vyplynula přímo ze závodů. To je možné nalézt například u pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2. Jiným příkladem je pneumatika Michelin Pilot Super Sport, která využívá technologii dvousložkové směsi pryže. Ta spočívá v odlišné směsi pryže na vnější a vnitřní straně běhounu. Na vnější straně se nachází jedinečná směs elastomerů zesílených sazemi, vyvinutá pro 24 hodin Le Mans, který zaručuje neuvěřitelnou odolnost v prudkých zatáčkách. Vyspělá elastomerová směs na vnitřní straně zajišťuje vynikající záběr na mokrém povrchu a zaručuje tak optimální kontakt s povrchem při průjezdu vodním filmem.
  10/2013 - Z okruhu na silnici - club911.net
 • Využívají všechny týmy, které soutěží v závodu 24 hodin Le Mans, naprosto stejné produkty Michelin?
  Ano, samozřejmě. Jedna z klíčových hodnot společnosti Michelin je respektovat své zákazníky a společnost vždy v soutěžích nabízí svým partnerům stejnou úroveň podpory a kvality. Každý vůz může mít specifické preference pro typ produktu, ale všechny jsou dostupné pro ostatní soutěžící týmy.
  10/2013 - Z okruhu na silnici - club911.net

Jsou vaší vášní vysokovýkonná auta?

Řada vysokovýkonných pneumatik

Řada vysokovýkonných pneumatik

Objevte vysokovýkonné pneumatiky Michelin Najděte si své pneumatiky
Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Znáte jednu z nejnovějších inovací Michelin? Objevte tuto pneumatiku
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

YouToube kanál, který je věnovaný výhradně motorsportu a vysokovýkonným autům Zhlédnout nyní