PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Faktory, které mají vliv na výkony pneumatiky

Faktory, které mají vliv na výkony pneumatiky

 • Má datum výroby pneumatiky vliv na její výkony?
  Pneumatiky jsou složeny z různých druhů materiálů a směsí kaučuku, jejichž vlastnosti se v průběhu času mění. Tento vývoj závisí na mnoha faktorech – klimatické podmínky, podmínky skladování (teplota, vlhkost, pozice atd.) a užívání (zatížení, rychlost, tlak huštění, poškození způsobená užitím na silnici), kterým jsou pneumatiky během své životnosti vystavovány. Faktory ovlivňující stárnutí pneumatiky působí v různém vzájemném poměru, není tedy možné s naprostou přesností stanovit životnost konkrétní pneumatiky. Proto se doporučuje, aby každý řidič pravidelně sledoval vizuální stav svých pneumatik a nezávisle na těchto kontrolách byly pneumatiky pravidelně kontrolovány odborníkem, který zhodnotí jejich celkový stav. Čím je pneumatika starší, tím je větší pravděpodobnost, že bude muset být vyměněna v důsledku jejího stárnutí vyplývajícího ze způsobu jejího skladování a/nebo užití nebo dalších zjištěných příčin. Pokud pneumatiky nebyly měněny do deseti let po jejich výrobě, doporučuje se je pro jistotu vyměnit za nové pneumatiky, i kdyby ještě nedosáhly hranice možného opotřebení a zdály se být vhodné k dalšímu užívání. Tato hranice deseti let se vypočítává od data uvedeného v DOT.
 • Jak se mění přesnost reakcí pneumatiky při vysokých rychlostech?
  Snižuje se. Nicméně užití aramidového vlákna, které zpevňuje pneumatiku MICHELIN Pilot Super Sport, zaručuje tuhost běhounu i při vysokých rychlostech, díky čemuž se významně omezuje obvyklá ztráta přesných reakcí typická pro jiné pneumatiky.
 • Co se stane, když změním rozměr svých pneumatik? Co z hlediska výkonnosti nabízejí širší pneumatiky?
  Větší rozměr pneumatiky obvykle zvyšuje přesnost a rychlost reakcí. Naopak se přirozeně snižuje komfort (tužší jízda), stejně jako odolnost vůči aquaplaningu při průjezdu kalužemi ve vysokých rychlostech.
 • Jak správně zajet pneumatiky?
  Několik prvních kilometrů jeďte zvolna, s omezenou rychlostí, aby se ustálily vlastnosti zesilujících vláken a jiných materiálů a abyste se ujistili, že je pneumatika správně namontovaná na ráfek.
 • Jaký je nejlepší jízdní styl pro dosažení optimální rovnováhy mezi efektivitou, výkonností a životností sportovních pneumatik, ať již na silnici, nebo na závodním okruhu?
  Abyste maximalizovali výkonnost a životnost pneumatik, je naprosto nezbytné sledovat tlak jejich huštění (více informací naleznete v sekci FAQ našich internetových stránek). Na okruhu je nejlepší proložit jednotlivý kola několika chladnějšími koly. Dvě oddělené jízdy po čtyřech kolech při maximálních rychlostech mají na pneumatiky menší dopad než jedna jízda s osmi koly.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • Kolik sekund na kolo můžete ušetřit se závodními pneumatikami MICHELIN, pokud se jedná o prototyp nebo GT model, v porovnání se standardními sportovními pneumatikami stejného rozměru?
  Univerzální odpověď v tomto případě není možná, protože do hry vstupuje mnoho faktorů (například typ vozidla a okruhu, přesný typ závodní pneumatiky aj.). Přesto můžeme pro představu uvést, že na tříkilometrovém okruhu se standardním modelem Porsche můžete zkrátit čas jednoho kola o šest sekund, pokud si místo pneumatiky MICHELIN Pilot Super Sport vyberete MICHELIN slick závodní pneumatiku.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • Jak moc stoupá teplota slick pneumatik, když se zablokuje kolo? Proč jsou při kvalifikaci pneumatiky nejefektivnější po druhém či třetím kole a ne okamžitě? Co se stane s pneumatikou po tomto výkonnostním vrcholu, především z hlediska povrchové pryže?
  Prudké brzdění (a zablokování kol) je natolik krátký a prostorově omezený jev, že nedochází k významnému či dlouhodobému vlivu na vnitřní tlak nebo teplotu pneumatiky. Nicméně na velice omezeném prostoru - především u slick pneumatik - se výrazně zvyšuje teplota. Na začátku užívání pneumatiky se rozpadají polymerové řetězce na jejím povrchu, což nevratně mění vlastnosti směsi. Jakmile je dosaženo tohoto výkonnostního vrcholu, pneumatika se stává stabilní z hlediska tlaku a teploty. A konečně platí, že neexistuje nic takového, jako je povrchová pryž - po celém běhounu je použitá stejná pryž.
  10/2013 - Z okruhu na silnici - club911.net

Jsou vaší vášní vysokovýkonná auta?

Řada vysokovýkonných pneumatik

Řada vysokovýkonných pneumatik

Objevte vysokovýkonné pneumatiky Michelin Najděte si své pneumatiky
Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Znáte jednu z nejnovějších inovací Michelin? Objevte tuto pneumatiku
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

YouToube kanál, který je věnovaný výhradně motorsportu a vysokovýkonným autům Zhlédnout nyní