PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Kontrola závodních a silničních pneumatik

Kontrola závodních a silničních pneumatik

 • Co bych měl zkontrolovat po dni na trati?
  Doporučujeme vám zkontrolovat, že se tlak huštění u studených pneumatik vrátil na správnou hodnotu a že není viditelná žádná část konstrukce pneumatiky (v důsledku opotřebení či poškození). Pneumatiky také musí mít alespoň zákonem stanovenou minimální hloubku běhounu.
 • Jaké jsou známky nestandardního opotřebení závodních pneumatik? Jak souvisí s geometrií mého vozu a s mým jízdním stylem?
  Nároky, které na pneumatiku klade jízda na trati, mají za následek rychlejší a odlišné opotřebení závodních pneumatik, než je tomu u pneumatik silničních. Opakovaný tlak působící v zatáčkách způsobuje častější opotřebení na vnější straně běhounu a vnějším rameni. Tento typ opotřebení může být známkou příliš malé sbíhavosti kol nebo malé nedotáčivosti kol. Podívejte se také na opotřebení na vnitřních ramenou u vozidel s vysokou sbíhavostí.
 • Proč je možné vždy vidět známky opotřebení na vnitřních drážkách spíše než na drážkách vnějších?
  Indikátory opotřebení jsou umístěné na vnitřní straně, jak stanovuje legislativa (silniční zákon). Pneumatiky na osobních vozidlech musí nést na běhounu indikátor opotřebení, který ukazuje minimální hloubku 1,6 mm hlavní drážky. Tento indikátor musí být tvořen výstupky umístěnými uvnitř hlavních drážek. Běhoun musí pokrývat celou kontaktní plochu. Na povrchu a koruně běhounu nesmí být vidět žádné známky opotřebení. Kromě toho se na bočnicích nesmí nacházet žádné hluboké trhliny.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • Pokud má běhoun na vnitřní straně stále 2 mm pryže nad indikátorem opotřebení, ale na vnější straně je již pod limitem, může být pneumatika legálně používaná?
  Otázkou není, co stanovuje legislativa, ale co je dobré pro silniční bezpečnost. Proto doporučujeme vyměnit vaše pneumatiky, pokud vykazují výrazné opotřebení na ramenou. V případě, že je opotřebení pneumatiky jakýmkoliv způsobem nerovnoměrné (na vnitřní či vnější straně), doporučujeme rovněž zkontrolovat geometrii kol.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net

Jsou vaší vášní vysokovýkonná auta?

Řada vysokovýkonných pneumatik

Řada vysokovýkonných pneumatik

Objevte vysokovýkonné pneumatiky Michelin Najděte si své pneumatiky
Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Znáte jednu z nejnovějších inovací Michelin? Objevte tuto pneumatiku
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

YouToube kanál, který je věnovaný výhradně motorsportu a vysokovýkonným autům Zhlédnout nyní