18 PALEC Michelin PNEUMATIKY PRO VAŠE AUTO

Neurčili jste ještě rozměr vašich pneumatik? Chcete-li vybrat správný rozměr pneumatik MICHELIN®, podívejte se do uživatelské příručky k vozidlu nebo na dveře na straně řidiče: zde naleznete údaje o rozměru pneumatik pro vaše vozidlo a o požadovaném indexu nosnosti a rychlosti.

Jak číst značení rozměru na pneumatice ?

Pokud například na pneumatice čtete 205/55R17 91V, znamená to následující:

  • 205 označuje šířku pneumatiky (v milimetrech)
  • 55 označuje výšku pneumatiky v poměru k její šířce (v procentech)
  • R je typ konstrukce (R pro radiální, D pro diagonální a B pro smíšenou)
  • 17 označuje průměr (v palcích)
  • 91 je index nosnosti
  • V představuje index rychlosti, který definuje maximální rychlost pneumatiky
     

Určili jste už rozměr pneumatik pro vaše vozidlo? Poté na tento správný rozměr klikněte  ve výše uvedené tabulce a objevte všechny dostupné pneumatiky Michelin, které jsou vhodné pro vaše vozidlo.

tyre size

Najít pneumatikou vhodnou pro vaše potřeby můžete také pomocí našeho vyhledávače pneumatik. Využijte našich odborných znalostí! Pomůžeme vám díky nim najít pneumatiky ideální pro vaše vozidlo a váš styl jízdy. Na základě informací, které poskytnete, zobrazí náš vyhledávač pneumatiky určené přímo pro vaše vozidlo a schválené výrobcem, stejně jako seznam rozměrů kompatibilních s těmi původními.

Pneumatiky můžete také vyhledávat podle typu vozidla a použití, nebo podle značky vozidla.

Pokud potřebujete více podrobností o rozměrech pneumatik pro osobní vozidla, přečtěte si našeho průvodce: Jak vybrat správnou pneumatiku?

Všechny dostupné pneumatiky, od těch nejnovějších jako MICHELIN CrossClimate 2 až po řadu MICHELIN Pilot Sport, naleznete na našich webových stránkách.

Vlastníte elektromobil (EV)? Totéž platí i pro vás! Všechny pneumatiky dostupné pro vaše vozidlo najdete v sekci vyhrazené pro EV.

Michelin také vyvíjí pneumatiky OE (zkratka pro: original equipment) – pneumatiky, které se montují na automobil při jeho výrobě. Ukazují, že vzájemnému spojení pneumatik s konkrétním modelem vozidla byla věnována pečlivá pozornost, aby v součinnosti zajistily úroveň výkonů, kterou majitelé vozidla očekávají. Například pneumatiky MICHELIN s označením „N“ jsou speciálně vyvinuty pro Porsche, s označením „K“ pro Ferrari a s označením „T“ pro Teslu. Pneumatiky se specifickým značením určené pro rozličné modely vozidel jsou výsledkem pečlivého výzkumu, který společně provedli inženýři Michelinu a konkrétního výrobce vozidla.

Mějte na paměti, že znát správný rozměr pneumatik je nezbytné, aby se snížila bezpečnostní rizika a dosáhlo se nejlepších možných jízdních výkonů. Váš výběr pneumatik musí také odpovídat právním předpisům a doporučením výrobce vozidla.

Při výměně pneumatik se doporučuje dodržovat doporučení výrobce. Michelin doporučuje montovat na všechna 4 kola vašeho vozidla shodné pneumatiky (kromě případů, kdy je vaše vozidlo již v prvomontáži vybaveno pneumatikami s odlišnými rozměry na přední a zadní nápravě).

Při vyhledávání pouze podle rozměru pneumatik mějte na paměti, že zobrazené výsledky nemusí být vhodné (nebo doporučené) pro vaše vozidlo z důvodu několika faktorů (mimo jiné včetně rozměru, indexu rychlosti a nosnosti, zamýšlených provozních podmínek atd.). Proto se obraťte na odborníka.

Potřebujete pomoc nebo máte nějaké otázky? Jsme tu, abychom vám pomohli. Kontaktujte nás. Naši odborníci jsou vám k dispozici, aby vám poskytli ty nejlepší rady ohledně pneumatik.

Právní informace

Zobrazené indexy nosnosti a rychlosti se mohou mírně lišit od hodnot pneumatik v prvomontáži uvedených na štítku vozidla. Váš prodejce pneumatik, který je kvalifikovaným odborníkem, bude schopen:


1. Informovat vás, zda se index nosnosti či rychlosti u náhradních pneumatik liší od pneumatik původních.


2. Určit, zda by měl být tlak huštění upraven pro navrhovaný alternativní rozměr.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů