pilot sport 4 suv fr

JAK JSOU PNEUMATIKY PROPOJENY S JEJICH EKOSYSTÉMEM POMOCÍ RFID

RFID (Radio Frequency IDentification; radiofrekvenční identifikace) je technologie, která pomocí radiové frekvence zjišťuje, ukládá a zaznamenává data na zařízení a umožňuje jejich bezkontaktní využívání.

Tato technologie, integrovaná do pneumatik již ve fázi jejich designování, zajišťuje spolehlivou identifikaci. Jedná se o jedinečný identifikátor, který nelze zfalšovat a je čitelný po celou dobu životnosti pneumatiky, až do okamžiku její recyklace.

Jaké jsou výhody RFID?

Technologie RFID zlepšuje sledovatelnost, efektivitu a bezpečnost pneumatik po celý jejich životní cyklus, včetně fáze recyklace. V současnosti je uznávána jako standard na trhu.

RFID také umožňuje lépe spravovat záruky a reklamace a optimalizovat sledování pneumatik, zejména při výměně letních pneumatik za zimní a naopak. Díky tomu se zlepšuje monitorování vozidel a preventivní údržba.

Technologie je již nyní součástí pneumatik pro nákladní vozidla a pneumatik užívaných v motoristických sportech. Naší ambicí je do roku 2024 integrovat technologii RFID do všech pneumatik MICHELIN pro lehká nákladní vozidla.

Jak technologie RFID funguje?

Zjistěte, jak RFID podporuje pneumatiku během celého jejího životního cyklu:  od výroby až po recyklaci.

Výhody RFID

microsoftteams image 26

Klid a bezpečí
 

Do budoucna vám tato technologie umožní lépe sledovat vaše pneumatiky díky klíčovým informacím, jako je značka, model, rozměr, identifikační číslo… Můžete tak dál jezdit bezpečně.

Vylepšené monitorování pneumatik a údržba
 

Díky informacím, které technologie RFID poskytuje, bude váš pneuservis schopen zlepšit údržbu pneumatik a lépe plánovat jejich výměnu (například ze zimních pneumatik na letní a naopak).

microsoftteams image 30
microsoftteams image 27

Snazší uplatňování záruk
 

A pokud budete potřebovat uplatnit záruční reklamaci, můžete svou pneumatiku snadno a rychle identifikovat a zajistit její výměnu.

Ochrana
 

RFID data jsou zašifrována během procesu výroby pneumatiky a následně uzamčena.
Technologie sledovatelnosti je odolná proti krádežím a padělání, ale také vůči poškození, stárnutí a povětrnostním podmínkám.

microsoftteams image 28

Často kladené otázky

Jaké informace jsou zakódovány v RFID čipu pneumatiky?

RFID čip obsahuje jedinečný identifikátor pneumatiky. Jedná se o originální jedinečný identifikátor pneumatiky založený na formátu SGTIN-96, který zahrnuje předčíslí společnosti, kód položky a jedinečné výrobní sériové číslo. RFID čipy vložené do pneumatik MICHELIN splňují mezinárodní normy ISO 20909 a ISO 20910.

Jaké informace jsou dostupné díky RFID čipu vloženému do pneumatik MICHELIN?

RFID snímač, který čte RFID čipy zabudované v pneumatice, automaticky získává přístup k obchodnímu označení pneumatiky (rozměr, značka, řada). Jedná se o základní standardní službu poskytovanou v odvětví pneumatik. Jakékoli další informace související s technologií RFID podléhají předchozímu povolení uživatele pneumatiky.

Jaká je role RFID v pneumatikách MICHELIN?

RFID v pneumatikách MICHELIN umožňuje splňovat požadavky na identifikaci po celou dobu životnosti pneumatiky. To znamená, že služby mohou být vyvíjeny tak, aby se zvýšila produktivita, snížil dopad dopravy na životní prostředí, zlepšila spotřebitelská zkušenost, včetně bezpečnosti řidičů, a zefektivnila recyklace pneumatik na konci jejich životnosti.

Jsou moje osobní údaje spojeny s informacemi obsaženými v RFID čipu?

Jedinečný identifikátor spojený s RFID čipem v pneumatice nemůže poskytnout přístup k osobním údajům bez souhlasu dotyčné osoby. Tyto údaje jsou srovnatelné se sériovým číslem pneumatiky.

Kdo může číst informace obsažené v RFID čipu mých pneumatik?

Každý, kdo má čtečku, přidružené API rozhraní a je spotřebitelem oprávněn shromažďovat informace o pneumatikách.

Lze deaktivovat RFID v pneumatikách MICHELIN?

Poté, co je identifikátor vložen do pneumatiky, nelze ho vyměnit a čip nelze deaktivovat, aniž by byla poškozena pneumatika. RFID tedy není možné deaktivovat.

Jak poznám, že pneumatiky MICHELIN mého vozidla obsahují RFID?

Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, potřebujeme určité množství informací, které lze nalézt přímo na pneumatikách na vašem vozidle. Neváhejte nás kontaktovat pomocí níže uvedeného kontaktního formuláře, abyste se dozvěděli více.

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně RFID technologie, kontaktujte náš zákaznický servis.

Abychom vám poskytli co nejpřesnější odpověď, vyplňte prosím níže uvedený formulář.

*povinné informace

RFID
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid
This field is invalid

Chcete-li zjistit, jak Michelin používá a zpracovává údaje, které poskytujete, přečtěte si naše zásady ochrany osobních údajů.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů