220513 header 1920x1080 v5

Inovace Michelin: překonávání výzev elektromobility

Zvažujete, zda si pořídit elektromobil? Nejste jediní! V roce 2027 bude téměř 40 % nově registrovaných vozidel elektrických, což je třikrát více než v roce 2022. Automobilový ekosystém – do kterého patří i Michelin – zažívá revoluci v plném rozsahu. Ve společnosti Michelin využíváme naše odborné znalosti v oblasti pneumatik a inovativní sílu pro vás – aby se ve městech, ve kterých žijeme, postupně snižovaly emise uhlíku. Podívejte se na některá z mnoha řešení, která Michelin nabízí.

Michelin vyvíjí inovativní řešení mobility již více než 100 let. Produkty a služby Michelin překonávají očekávání zákazníků a zároveň omezují dopad na životní prostředí. Již v roce 1899 vyvíjela společnost Michelin pneumatiky pro elektromobil „Jamais Contente“ – první automobil, který překonal rychlostní rekord 100 km/hod. Od té doby, od prvních radiálních pneumatik až po pneumatiky MICHELIN EnergyTM Saver, Michelin nepřetržitě inovuje, aby vytvořil pneumatiky, které vypouštějí méně CO2, spotřebovávají méně zdrojů, mají delší životnost a menší uhlíkovou stopu. Dnes je udržitelný rozvoj více než kdy jindy hnací silou poslání společnosti Michelin a její nabídky produktů a služeb.

Michelin – průkopník a technologický lídr v oblasti pneumatik pro elektromobily

Elektromobily kladou vysoké požadavky na pneumatiky. Hmotnost baterie, vysoký točivý moment, rekuperační brzdění, dojezd, nízká hlučnost – nutnost zohlednit všechny tyto specifické vlastnosti elektromobilů znamená, že spotřebitelé a výrobci automobilů stále častěji obracejí svou pozornost k pneumatikám. Jsou vyžadovány stále vyšší výkony pneumatik z hlediska jejich životnosti, energetické účinnosti, nosnosti a komfortu a Michelin se snaží o dokonalost ve všech těchto aspektech.

  • Valivý odpor

Pro optimalizaci dojezdu baterie potřebují elektromobily pneumatiky s nízkým valivým odporem, což je oblast, v níž jsou inovativní řešení a vedoucí postavení společnosti Michelin jednoznačně uznávány. Společnosti Michelin se za posledních dvacet let podařilo zvýšit energetickou účinnost svých pneumatik pro osobní automobily o 20 %, a přitom zachovat jejich maximální bezpečnost a životnost (1).  

Electric vehicle
electric mobility
  • Životnost

Elektromobily jsou synonymem pro vysoký točivý moment, rekuperační brzdění a těžké baterie. Tyto faktory nevyhnutelně ovlivňují životnost a výkonnost pneumatik v průběhu času, což je další oblast, ve které byla společnost Michelin vždy průkopníkem. Princip „dlouhotrvajících výkonů(2) ilustruje závazek společnosti MICHELIN vyrábět pneumatiky, které vydrží a zároveň po celou dobu své životnosti zaručují vynikající výkony, aby se předešlo předčasné výměně pneumatik. 

  • Nosnost

Elektromobily jsou kvůli hmotnosti baterií těžší. Michelin dodává pneumatiky, které mají stejný nebo větší průměr, ale poskytují vyšší nosnost. Michelin také uvedl na trh pneumatiku Selfseal, která se v případě defektu sama opraví, čímž se ušetří hmotnost, kterou by vážila navíc rezervní pneumatika.   

  • Hlučnost

Technologie MICHELIN Acoustic přispívá díky polyuretanovému pěnovému prstenci uvnitř pneumatiky ke snížení hlučnosti uvnitř vozidla. To pro elektromobily s tichými motory představuje významnou výhodu.

Michelin – důvěryhodný partner

Kromě toho, že se Michelin zaměřuje na maximální výkony svých produktů, snaží se také omezovat jejich dopady na životní prostředí po celou dobu jejich životnosti. Díky tomuto udržitelnému přístupu je Skupina Michelin upřednostňovaným partnerem výrobců automobilů. Michelin se může pochlubit téměř 300 homologacemi pro elektromobily a spolupracuje s více než 50 značkami po celém světě (3).

Vzhledem k tomu, že elektromobily se vyznačují velikým množstvím propojených řešení, může si Michelin přisvojit také vedoucí postavení v oblasti řešení prediktivní údržby s palubními algoritmy. Ve skutečnosti byl Michelin v roce 2021 prvním výrobcem, který uvedl na trh propojenou pneumatiku s integrovaným senzorem.

Pneumatiky, které mají pro elektromobily zásadní význam

Díky více než dvacetiletým investicím jsou všechny pneumatiky MICHELIN vhodné pro použití na elektromobilech. Zde jsou dva příklady pneumatik MICHELIN pro váš elektromobil:

MICHELIN e.PRIMACY tyre
MICHELIN e.Primacy

Řidičům elektromobilů nabízí pneumatika MICHELIN e.Primacy o 7 % delší dojezd baterie (4).

4w rt tire michelin pilot sport ev en product in context 1 nosignature 16 slash 9
MICHELIN Pilot Sport EV

MICHELIN Pilot Sport EV je ekologická pneumatika pro sportovní automobily, která nabízí tichou a příjemnou jízdu v kombinaci s dlouhou životností. 

ZÁKONNÁ USTANOVENÍ

(1) - Zdroj: univerzální registrační dokument Michelin 2022.

(2) - Následující řady pneumatik jsou vyvinuty tak, aby poskytovaly dlouhou životnost a dlouhotrvající výkony: MICHELIN CrossClimate², MICHELIN CrossClimate 2 SUV, MICHELIN Primacy 4+, MICHELIN e.Primacy, MICHELIN Pilot Sport 4S, MICHELIN Pilot Sport 5, MICHELIN Pilot Sport EV, MICHELIN Pilot Sport 4 SUV,  MICHELIN Alpin 6 a MICHELIN Pilot Alpin 5.

(3) - Zdroj: oddělení originálního automobilového vybavení Michelin (2023).

(4) - Když je nová, má pneumatika MICHELIN e·PRIMACY v průměru o 2 kg/t nižší valivý odpor než konkurenční pneumatiky, což odpovídá snížení spotřeby paliva až o 0,21 l /100 km u vozidla VW Golf 7 1,5 TSI nebo prodloužení dojezdu o 7 % u vozidla VW e.Golf. Energií se rozumí benzin u vozidel se spalovacím motorem a hybridních vozidel a elektřina u elektrických vozidel.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů