4w 356 tire michelin agilis cc header banner leaderboard 3 1

PROČ SI PRO VAŠI DODÁVKU VYBRAT CELOROČNÍ PNEUMATIKY

Tipy a rady ohledně vozidel

Vaše dodávka musí jezdit po celý rok v proměnlivých povětrnostních podmínkách: v zimě v chladu, v létě v horku, na mokrém, zabláceném i suchém povrchu, za deště a na sněhu...

Měli byste se rozhodnout pro celoroční pneumatiky? Pokud ano, proč? Odpovědi na tyto otázky najdete v následujícím článku.

Co jsou celoroční pneumatiky pro dodávky?

Existují 4 kategorie pneumatik pro dodávky:

• letní pneumatiky
• zimní pneumatiky
• pneumatiky do extrémních zim
• celoroční pneumatiky

Letní pneumatiky jsou vyvinuty tak, aby dobře fungovaly i při vysokých teplotách. Nicméně v zimě se jejich účinnost kvůli nízkým teplotám a sněhu snižuje.

Zimní pneumatiky jsou navrženy speciálně do chladného zimního počasí tak, aby si dobře poradily se sněhem nebo náledím a s teplotami v rozmezí 7 °C až −25 °C. Jakmile se však v létě teploty začnou zvyšovat, jejich výkony přestávají být efektivní.

Pro extrémní zimy s teplotami dosahujícími −40 °C se doporučuje používat pneumatiky s hroty. Ty zajišťují nejlepší výkony na zledovatělém povrchu a dosahují kratší brzdné dráhy než zimní pneumatiky bez hrotů.

Celoroční pneumatiky lze používat jak při velmi nízkých teplotách (do −7 °C), tak při velmi vysokých teplotách (+30 °C). Dobře si poradí jak s letním, tak zimním počasím.

Značení 3PMSF

Je-li bočnice pneumatiky opatřena značením 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake), tedy symbolem 3 horských vrcholků se sněhovou vločkou, znamená to, že tato pneumatika byla certifikována pro jízdu v zimních podmínkách.

Tato certifikace pod kontrolou Evropské unie potvrzuje, že pneumatika může při jízdě na sněhu zaručit efektivní výkony a bezpečnost.

Ačkoli se primárně vztahuje na zimní pneumatiky, může představovat záruku spolehlivých zimních výkonů také u celoročních pneumatik, které jsou touto certifikací opatřeny.

Přínosy celoročních pneumatik

Jak si jistě dokážete představit, celoroční pneumatiky pro dodávky vám mohou nabídnout mnoho výhod. Pojďme se na ně nyní podívat blíže:

Všestrannost

Toto je jedna z největších předností celoročních pneumatik pro dodávky. Můžete si je ponechat po celý rok a jezdit bezpečně napříč všemi ročními obdobími a za každého počasí.

A pokud někdy míváte problém s včasnou výměnou letních pneumatik za zimní a naopak, mějte na paměti, že:

• celoroční pneumatiky v zimě fungují lépe než letní pneumatiky,
• celoroční pneumatiky v létě fungují lépe než zimní pneumatiky.

Úspora času

Přezouvání letních/zimních pneumatik je úkon, kvůli kterému bude vaše dodávka dočasně mimo provoz. Jedná se o cenný čas, během kterého bude přerušena vaše podnikatelská činnost.

Pokud si vyberete celoroční pneumatiky pro dodávky, nebudete už ztrácet čas přezouváním, protože na stejných pneumatikách budete moci jezdit po celý rok.

Úspora času

Ušetříte také náklady za přezouvání, včetně ceny za pořízení nových pneumatik, když se ty staré opotřebují. Místo dvou sad pneumatik (zimních a letních) si zakoupíte pouze jednu sadu celoročních pneumatik.

Měli byste si vybrat celoroční pneumatiky pro dodávky?

eb002640

Vše závisí pouze na tom, v jakých podmínkách se svojí dodávkou jezdíte v zimě:

  • Pokud jsou vaše zimní podmínky náročné (teploty klesají až k −20 °C) a pravidelně jezdíte po zasněžených silnicích za velmi nízkých teplot, nejlepší volbou pro vaši dodávku budou zimní pneumatiky nebo pneumatiky do extrémních zim.
  • Pokud jsou vaše zimní podmínky mírné (teploty neklesají pod −7 °C) a pohybujete se v oblasti s pouze občasným sněžením, nejlepší volbou pro vaši dodávku budou celoroční pneumatiky.

Pneumatiky MICHELIN CrossClimate pro dodávky: celoroční řešení pro vaši dodávku

4w 356 tire michelin agilis cc features and benefits 1 nosignature landscape

Michelin vyvinul MICHELIN Agilis CrossClimate, řadu celoročních pneumatik pro dodávky, která zajišťuje bezpečnost, dlouhou životnost a efektivní záběr pro bezstarostnou jízdu za každého počasí.

Tato řada pneumatik poskytuje vysoké výkony, díky nimž zaznamenala značný úspěch také u osobních vozidel.

Zde jsou některé z jejich klíčových vlastností:

• Bezpečnost, nejkratší brzdná dráha na suché vozovce (1) a přilnavost na mokru v evropské klasifikační třídě A (2)
• Efektivní záběr na náročném povrchu, jako je bláto, tráva, štěrk a písek (3PMSF)(3)
• Nejdelší životnost, nejméně o 25 % vyšší počet najetých kilometrů oproti konkurenčním celoročním, letním a zimním pneumatikám (4)(5)
• Zesílené bočnice pro větší odolnost vůči oděru a opotřebení

Hodnocení pneumatik MICHELIN Agilis CrossClimate pro dodávky

V roce 2022 nezávislý časopis AUTO BILD Reisemobil testoval šest celoročních pneumatik stejných rozměrů a různých značek a porovnával jejich výkony.

MICHELIN Agilis CrossClimate byla v roce 2022 vyhodnocena jako „Vítěz testu 2022“.

Zde je hodnocení, které časopis AUTO BILD zveřejnil:

Díky vyváženým výkonům v každém počasí získala pneumatika Michelin Agilis CrossClimate jako jediná hodnocení „příkladná

PRÁVNÍ INFORMACE

Brzdění na suchém povrchu – Testy brzdění na suchém povrchu, které na žádost společnosti Michelin uskutečnila v roce 2017 a 2019 společnost IDIADA na pneumatikách s rozměrem 235/65R16C 115/113 R namontovaných na vozidle Mercedes-Benz Sprinter. V porovnání s klíčovými konkurenčními letními, zimními a celoročními pneumatikami třídy premium (MICHELIN Agilis CrossClimate (40,7 m) v porovnání s pneumatikami BRIDGESTONE Duravis 660 (41,7 m), CONTINENTAL ContiVanContact™ 100 (41,7 m); CONTINENTAL VanContact Winter (47,1 m), PIRELLI Carrier™ Winter (46,9 m) & MICHELIN Agilis CrossClimate (41,5 m) v porovnání s pneumatikami CONTINENTAL VanContact™ 4Season (47,1 m), PIRELLI Carrier™ All Season (44,0 m). A v roce 2019 pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate (46,2 m) v porovnání s pneumatikou GOODYEAR Vector 4 Seasons Cargo (49,5 m).

(1 bis) Interní test brzdění na suchu uskutečněný v Ladoux v listopadu 2020 na pneumatikách s rozměrem 235/65R16C 115/113 R obutých na vozidle Mercedes-Benz Sprinter. Test porovnával pneumatiku MICHELIN Agilis CrossClimate (39,8 m) s pneumatikou BRIDGESTONE Duravis All Season (41,5 m).

(2) Přilnavost na mokru – Pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate spadá z hlediska přilnavosti na mokru do evropské klasifikační třídy „A“.

 

(3) Výkony na sněhu – Pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate má certifikaci 3PMSF (3 Peaks Mountain Snow Flake - 3 štíty hor se sněhovou vločkou) pro užití v zimních podmínkách.

 

(4) Dlouhá životnost – Testy životnosti, které na žádost společnosti Michelin uskutečnilo v roce 2017 testovací centrum DEKRA na pneumatikách s rozměrem 235/65R16C 115/113 R namontovaných na vozidle Mercedes-Benz Sprinter. V porovnání s klíčovými konkurenčními letními, zimními a celoročními pneumatikami třídy premium (LETNÍ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 145 km); BRIDGESTONE Duravis 660 (42 760 km), CONTINENTAL ContiVanContact™ 100 (29 660 km), ZIMNÍ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 412 km), CONTINENTAL VanContact Winter (32 863 km), PIRELLI Carrier™ Winter (33 009 km); CELOROČNÍ: MICHELIN Agilis CrossClimate (47 702 km), CONTINENTAL VanContact™4Season (21 396 km), PIRELLI Carrier™ All Season (30 467 km), GOODYEAR Vector 4 Seasons (29 790 km)).

Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 10.000 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

 

(5) Dlouhá životnost – Interní test Michelin uskutečněný za přítomnosti testovacího centra DEKRA (trať Narbonne) v prosinci 2020 až únoru 2021 na pneumatikách s rozměrem 235/65R16C 115/113 R obutých na vozidle Renault Master. Test porovnával pneumatiku MICHELIN Agilis CrossClimate (29 789 km) s pneumatikami BRIDGESTONE Duravis All Season (22 023 km).

Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 9 421 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů