winter van tyre

Jak vybrat ty nejlepší zimní pneumatiky pro dodávky?

Tipy a rady ohledně vozidel

Může se zdát, že vybrat správné zimní pneumatiky pro dodávky je složité. Existuje ale několik kritérií, která je potřeba vzít v úvahu, a my vám v tomto článku řekneme, která to jsou. 

V jakých zimních podmínkách jezdíte?

V první řadě je třeba rozlišovat mezi mírnou zimou a zimou s náročnými nebo extrémními podmínkami. Proč? Protože právě typ zimy, které budete při svých cestách čelit, rozhodne o výběru správných zimních pneumatik pro dodávky, které vám zajistí nejvyšší bezpečnost a mobilitu díky přilnavosti a záběru přesně v těch zimních podmínkách, ve kterých se budete pohybovat.

1 - Mírná zima

Cestujete v oblasti s mírnými zimami, kde teploty klesají pod 7 °C a vyskytují se občasné sněhové srážky. Zimní dodávkové pneumatiky uzpůsobené těmto podmínkám vám umožní bez problémů jezdit na mírně zasněženém povrchu, na kterém jsou letní pneumatiky méně účinné a vystavily by vás riziku smyku a ztráty kontroly nad vozidlem.

2 - Zima s náročnými a extrémními podmínkami

Jezdíte v oblasti, která je vystavena krutým zimám s častým sněžením a náledím. Silnice jsou obtížně sjízdné a kluzké a při jízdě tak vaše pneumatiky vystavují většímu množství rizik, se kterými se musí vypořádat.

Vyberte si své zimní pneumatiky pro dodávky podle typu zimy, ve které jezdíte

Certifikace 3PMSF

Zkratka 3PMSF může vypadat na první pohled záhadně, ale ve skutečnosti se jedná o oficiální certifikaci, že pneumatika uspěla v objektivních testech bezpečné jízdy v zimních podmínkách. 3PMSF znamená „3 Peak Mountain Snow Flake“, tedy 3 vrcholky hor se sněhovou vločkou.

Tato certifikace je nezbytná pro výběr vašich zimních pneumatik pro dodávky, protože zaručuje jejich výkony v zimních a sněhových podmínkách. Pneumatiku s certifikací 3PMSF poznáte podle loga na bočnici.

Certifikace 3PMSF (3 vrcholky hor se sněhovou vločkou) na bočnici zimní pneumatiky

Certifikace 3PMSF (3 vrcholky hor se sněhovou vločkou) na bočnici zimní pneumatiky

Pneumatika s certifikací 3PMSFzajišťuje při teplotě pod 7 °C na všech typech povrchu větší bezpečnost a kratší brzdnou dráhu než letní pneumatika.

Jaký je rozdíl mezi certifikací 3PMSF a značením M+S?

Certifikaci 3PMSF vydává certifikovaná laboratoř a zaručuje výkony pneumatiky v zimních a sněhových podmínkách. Oproti tomu značení M+S udává, že se podle evropských předpisů jedná o „sněhovou“ pneumatiku. „Sněhová“ pneumatika má dezén a stavbu, které zajišťují lepší jízdní vlastnosti na čerstvém nebo tajícím sněhu či blátě než klasická silniční pneumatika, ale na rozdíl od certifikace 3PMSF nebyla testována v zimních podmínkách.

Značení M+S „Mud + Snow“ (bláto a sníh) na bočnici zimní pneumatiky

Značení M+S „Mud + Snow“ (bláto a sníh) na bočnici zimní pneumatiky

Které zimní pneumatiky jsou ideální pro vaši dodávku?

Nyní již znáte důležité informace, které je třeba mít na paměti při výběru zimních pneumatik pro dodávky. V Michelinu samozřejmě máme pneumatiky vhodné pro všechny výše uvedené zimní podmínky. A všechny mají certifikaci 3PMSF.

Zde jsou tři možnosti pneumatik pro vaši dodávku:

MICHELIN Agilis X-Ice North

Hrotovaná pneumatika MICHELIN Agilis X-Ice North s certifikací 3PMSF je určena pro všechny dodávky, které se pohybují v náročných nebo extrémních zimních podmínkách s častými a silnými sněhovými srážkami a náledím.

pneumatika michelin agilis x ice north v kontextu

MICHELIN Agilis Alpin

Tato zimní pneumatika MICHELIN byla vyvinuta tak, aby poskytovala optimální výkony pro lehká nákladní a užitková vozidla v zimě s častým a hustým sněžením. Má certifikaci 3PMSF a zaručuje vynikající brzdné vlastnosti a akceleraci na sněhu díky své technologii „Stabiligrip“, kdy samoblokovací a variabilní geometrické lamely pomáhají stabilizovat bloky běhounu. Velká čtvercová stopa a specifická směs pryže odolná proti opotřebení zvětšují kontakt s vozovkou a prodlužují životnost pneumatiky. Její zesílená stavba odolá i velkému zatížení a obtížným jízdním podmínkám.MICHELIN Agilis CrossClimate

MICHELIN Agilis CrossClimate je celoroční pneumatika pro dodávky, která byla vyvinuta tak, aby zajišťovala bezpečnost, dlouhou životnost, odolnost a záběr pro vaši bezstarostnou jízdu po celý rok.

Poskytuje optimální brzdné vlastnosti na suchém povrchu a vynikající přilnavost na mokrém povrchu. Certifikace 3PMSF zaručuje její dobré výkony i v mírných zimních podmínkách s občasným sněžením. Zajišťuje dobrý záběr na náročném povrchu, jako je bláto, tráva, štěrk nebo sníh. Její zesílená stavba je navržena tak, aby byla odolná vůči opotřebení a nárazům.

Výhodou pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate je, že nevyžaduje sezónní výměnu pneumatik, což šetří čas a peníze. Pokud tedy nejezdíte v náročných zimních podmínkách, můžete si ji ponechat po celý rok.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů