header

Nejlepší celoroční pneumatiky pro SUV

Tipy a rady ohledně vozidel

Celoroční pneumatiky poskytují v porovnání s letními a zimními pneumatikami nezpochybnitelné výhody. Které výhody to jsou? Které celoroční pneumatiky byste měli zvolit pro vaše SUV? Odpovědi najdete v tomto článku.

Proč zvolit pro své SUV celoroční pneumatiky?

car in snow

Celoroční pneumatiky se řídí stejným konceptem mobility jako vaše SUV a oproti klasických zimním a letním pneumatikám vám nabízí další možnosti používání.

Proto když své SUV vybavíte celoročními pneumatikami, můžete se spolehnout na jeho kvalitní výkon i v terénu, který toho s klasickou silnicí nemá mnoho společného. To znamená, že se za volantem svého SUV budete cítit pohodlně a bezpečně i za špatného a nepředvídatelného počasí.

Šetřete svůj čas i peníze

Celoroční pneumatiky jsou určeny k provozu po dobu celého roku, což výrazně ušetří váš čas i peníze:

  • Nemusíte jezdit do servisu, abyste si nechali přezout zimní pneumatiky za letní a naopak.
  • Nemusíte platit dvakrát ročně za montáž a vyvážení kol.
  • Nemusíte se starat o to, kde budete skladovat právě nepoužívané pneumatiky.

Jaké celoroční pneumatiky zvolit pro vaše SUV?

V roce 2015 představila značka Michelin velmi inovativní řadu celoročních pneumatik CrossClimate. Úspěch této řady oslovil především majitele SUV. 

Čím jsou pneumatiky MICHELIN CrossClimate tak inovativní?

Ostatní výrobci pneumatik pojali nabídku univerzálních pneumatik pro všechna 4 roční období tak, že zimní pneumatiky obohatili o další vlastnosti. U pneumatik MICHELIN CrossClimate se značka Michelin rozhodla postupovat obráceně. Začali jsme s letními pneumatikami, které jsme upravili tak, aby získaly vlastnosti zimních pneumatik.
Proč?
Proč?

  • Protože životnost zimní pneumatiky se v teplém počasí zkracuje. A my jsme neviděli jediný pádný důvod, proč by měla celoroční pneumatika přinášet stejnou nevýhodu.
  • Protože jsme chtěli vytvořit kvalitní pneumatiku na léto – na mokré i suché vozovky – s odpovídajícím komfortem a vlastnostmi. Protože jsme chtěli, aby tato pneumatika splňovala naše kritéria dlouhé životnosti v souladu s naší filozofií „pneumatik vyrobených tak, aby poskytovaly dlouhotrvající výkony“ (1).


Proto je řada CrossClimate tak inovativní a získala si tolik zákazníků. 

4w 239 tire michelin cross climate suv en us features and benefits 2 nosignature square

Celoroční pneumatiky speciálně navržené pro SUV

picture1

MICHELIN vytvořil v rámci řady CrossClimate novou kategorii celoročních pneumatik: pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 SUV. Přípona SUV znamená, že tyto pneumatiky byly speciálně navrženy pro tento typ vozidel.

Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 SUV poskytuje v průměru vyšší počet ujetých kilometrů (2) oproti hlavním konkurenčním pneumatikám a současně zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti  ve všech klimatických podmínkách(1).

Díky technologii MICHELIN EverGrip poskytuje nejlepší (3)(4)(5) brzdné vlastnosti na suchých, mokrých nebo zasněžených silnicích. Technologie MaxTouch Construction pak zajišťuje rovnoměrné rozložení sil v místě kontaktu s vozovkou a delší životnost běhounu bez kompromisu v oblasti bezpečnosti.

Hlavní výhody:

  • Určená do jakéhokoli ročního období
  • Certifikována pro jízdu v zimě (3PMSF)
  • Jednička v brzdění na suchu (6)
  • Jednička ve výkonu na mokré a zasněžené vozovce, když je nová i opotřebená (3)(4)(5)
  • Jednička v životnosti se zachováním maximální bezpečnosti(1)(2)

Dlouhotrvající výkony: naše záruka mobility až do posledního kilometru

U letních pneumatik na sněhu hrozí riziko smyku, které může ohrozit vaši bezpečnost. Pokud nasednete do svého SUV po nečekané sněhové přeháňce, vaše letní pneumatiky nemusí být schopné ani vyjet z vašeho parkovacího místa.

Zimní pneumatiky jsou zase navrženy speciálně pro provoz při chladných teplotách. Pokud je necháte na svém SUV i v létě, zhorší se jejich vlastnosti a budou se rychleji sjíždět, což povede k jejich předčasné výměně.

Optimalizovaný dezén ve tvaru V našich celoročních pneumatik zajišťuje dobrou přilnavost na sněhu nebo v náročném terénu v zimě i v létě. Na mokrých vozovkách tato technologie také umožňuje účinné odvádění vody do stran. Kromě toho se nová generace směsi pryže Thermal Adaptive Compound s vyšším obsahem siliky a sazí dokáže přizpůsobit neustále se měnícím teplotám vozovky a zvyšuje tak přilnavost pneumatiky k suché, mokré i zasněžené vozovce.

Jinými slovy, pokud jste majitelem SUV, tyto celoroční pneumatiky vám zajistí jízdní bezstarostnost při řízení vašeho vozidla. Můžete s nimi jezdit celý rok, ušetřit čas i peníze za sezónní výměnu pneumatik a díky jejich výjimečné přilnavosti vás nezaskočí žádné nečekané výkyvy počasí.

POZN.: Pokud jste nenašli pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 SUV ve svém rozměru, nezoufejte! Při výběru správného rozměru pneumatik CrossClimate 2 můžete na svém SUV použít i pneumatiku bez přípony „SUV“. 

Pro značku Michelin je zcela zásadní její filozofie dlouhotrvajících výkonů.  Při vývoji pneumatik na ni vždy klademe největší důraz. Zajistili jsme, aby naše pneumatiky dobře fungovaly od prvního kilometru až do okamžiku konce jejich životnosti. To samozřejmě platí také pro naše celoroční pneumatiky.

Pro vaše SUV je důležité zajistit nejvyšší možnou úroveň bezpečnosti a současně trvale vysoké výkony až do posledního ujetého kilometru. Posledním ujetým kilometrem máme na mysli okamžik dosažení maximální zákonem povolené míry opotřebení. Jakmile se pneumatika opotřebuje až na úroveň indikátorů opotřebení, je nutné ji vyměnit.

Vzhledem k tomu, že tyto pneumatiky budete používat celoročně, můžete jejich potenciál využít skutečně naplno. Už žádné přezouvání zimních a letních gum! Jednoduše budete jezdit stále na stejných pneumatikách, dokud nedosáhnou indikátoru opotřebení. Kromě úspory peněz představuje tato volba také krok směrem k ochraně životního prostředí.

4w 239 3528704085675 tire michelin crossclimate suv 225 slash 55 r18 98v a main 6 0zoom nopad

Optimalizovaný dezén ve tvaru V pak zajistí dobrou přilnavost v náročném terénu.

Najděte si nejlepší celoroční pneumatiky pro vaše SUV

Právní informace

(1) Vyváženost výkonů – Vyváženost výkonů prokázána testy uskutečněnými v roce 2020 a 2021, které prověřovaly brzdné vlastnosti na suchu, brzdné vlastnosti na mokru (nová a opotřebená), brzdné vlastnosti na sněhu (nová a opotřebená), záběr na sněhu (nová a opotřebená), životnost – detaily výsledků testů viz právní informace 2, 3, 4, 5, 6. MICHELIN CrossClimate 2 SUV se v 8 testech umístila na 8 vedoucích pozicích.

(2) Životnost – Testy životnosti, které na žádost společnosti Michelin uskutečnilo v lednu 2022 testovací centrum DEKRA na pneumatikách s rozměrem 235/60 R18 107V a 107W obutých na vozidle HYUNDAI Santa Fé 2.2 l. CRDI. Testy porovnávaly pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (100 %) s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (55,9 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (93,0 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (95,8 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (95,5 %). Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 11 568 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

(3) Testy brzdných vlastností na sněhu – Testy brzdných vlastností na sněhu, které na žádost společnosti Michelin uskutečnila v říjnu 2021 až lednu 2022 organizace TÜV SÜD Product Service na pneumatikách (nových a strojově opotřebených (zbroušených) na hloubku indikátoru opotřebení běhounu dle evropských norem ECE R30r03f), s rozměrem 235/60 R18 107V a 107W obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, které brzdilo z rychlosti 30 km/h do 10 km/h. Testy porovnávaly pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (nové:100 % - opotřebené: 100 %) s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nové: 82,2 % - opotřebené: 67,0 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (nové: 93,6 % - opotřebené: 83,5 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (nové: 89,9 % - opotřebené: 83,9 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (nové: 71,8 % - opotřebené: 61,2 %).  Výpočty založené na průměrném zpomalení vyplývajícím z brzdných drah naměřených při brzdění z 30 km/h do 10 km/h.

 

(4) Testy záběru na sněhu – Testy záběru na sněhu, které na žádost společnosti Michelin uskutečnila v říjnu 2021 až lednu 2022 organizace TÜV SÜD Product Service na pneumatikách (nových a strojově opotřebených (zbroušených)  na hloubku indikátoru opotřebení běhounu dle evropských norem ECE R30r03f), s rozměrem 235/60 R18 107V a 107W, obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, které zrychlovalo z rychlosti 5 km/h do rychlosti 30 km/h. Testy porovnávaly pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (nové: 100 % - opotřebené: 100 %) s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nové: 75,2 % - opotřebené: 67,3 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (nové: 93,4 % - opotřebené:84,1 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (nové: 88,8 % - opotřebené: 80,9 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (nové: 64,3 % - opotřebené: 46,3 %). Výpočty založené na průměrných zrychleních vyplývajících z naměřených časů zrychlení z 5 km/h na 30 km/h dosažených při skutečných testech.
 
(5) Testy brzdných vlastností na mokru – Testy brzdných vlastností na mokru, které na žádost společnosti Michelin uskutečnila v říjnu 2021 až lednu 2022 organizace TÜV SÜD Product Service na pneumatikách (nových a strojově opotřebených (zbroušených) na hloubku indikátoru opotřebení běhounu dle evropských norem ECE R30r03f), s rozměrem 235/60 R18 107V a 107W obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, které brzdilo z rychlosti 80 km/h do 20 km/h. Testy porovnávaly pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (nové: 100 % - opotřebené: 100 %) s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (nové: 96,3 % - opotřebené: 98,5 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (nové: 94,5 % - opotřebené: 91,7 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (nové: 95,5 % - opotřebené: 99,1 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (nové: 87,2 % - opotřebené: 90,4 %). Průměrný výkon na mokrém povrchu s vysokým a nízkým μ, každý se dvěma různými teplotními rozsahy.

(6) Testy brzdných vlastností na suchu – Testy brzdných vlastností na suchu, které na žádost společnosti Michelin uskutečnila v říjnu 2021 až lednu 2022 organizace TÜV SÜD Product Service na pneumatikách s rozměrem 235/60 R18 107V a 107W obutých na vozidle Audi Q5 40TDI 204hp a Audi Q5 50TFSIe 300hp, které brzdilo z rychlosti 100 km/h do 0 km/h. Testy porovnávaly pneumatiku MICHELIN CrossClimate 2 SUV (100 %) s pneumatikami BRIDGESTONE Weather Control A005 EVO (96,4 %); CONTINENTAL AllSeason Contact (96,1 %); GOODYEAR Vector 4Seasons SUV Gen-3 (95,6 %); PIRELLI Scorpion Verde All Season SF (94,9 %).

 

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů