r1a6 all season tyres

Celoroční pneumatiky - jsou to skutečně pneumatiky pro celý rok?

Tipy a rady ohledně vozidel

Ať už je nazýváte celoročními nebo univerzálními pneumatikami, stále se jedná o stejný typ pneumatik do každého počasí.

Co je celoroční pneumatika?

Celoroční pneumatika je hybridní pneumatika, kterou je možné používat jak v letních, tak v zimních podmínkách.

Celoroční pneumatiky v sobě kombinují technologii zimních a letních pneumatik tak, aby zaručovaly bezpečnou jízdu po celý rok, na suchém i mokrém povrchu, dokonce i na sněhu.

Přestože k tomu v Evropě velice často dochází, jezdit v zimě na letních pneumatikách není přijatelné. Celoroční pneumatiky představují bezpečnější alternativu, protože zajišťují lepší ovladatelnost a přilnavost v náročných podmínkách.

Těm z vás, kdo jste zvyklí na přezouvání letních a zimních pneumatik dvakrát do roka, zjednoduší celoroční pneumatiky život a ušetří čas i energii!

winters

Celoroční pneumatiky - jsou vhodnou alternativou k zimním pneumatikám?

Celoroční pneumatiky fungují dobře v rozpětí teplot -10 °C až +30 °C.

tyre temp

Popisek obrázku:
1 – Severské pneumatiky
2 – Zimní pneumatiky 
3 – Celoroční pneumatiky (od −10 °C do +30 °C)
4 – Letní pneumatiky 

Proč tomu tak je?

Protože pryž použitá v celoročních pneumatikách se dokáže velmi rychle přizpůsobit teplotě vozovky a zachovává si pružnost i na velmi studeném povrchu. Dezén je také opatřen stejnými lamelami, jako mají naše zimní pneumatiky. Tyto lamely přispívají k dobrým výkonům na mokrých i na zasněžených vozovkách.

Pokud žijete v oblasti s mírnými zimami, kde jsou jen ojedinělé sněhové přeháňky, pak pro vás budou celoroční pneumatiky odpovídající alternativou. Nebudete muset pneumatiky během roku přezouvat, čímž ušetříte čas i energii.

Zimní pneumatiky zůstávají naopak nejlepší volbou do extrémních podmínek, jako je velké množství sněhu a led.

Symbol 3PMSF: označení pro výkony v zimě prokázané testy

Má-li v Evropě pneumatika na bočnici alpský symbol 3PMSF (3 Peak Mountain Snow – hora se třemi štíty a sněhovou vločkou), znamená to, že byla testována a splňuje požadovaná kritéria výkonu pro jízdu na zasněžených vozovkách.

Označení 3PMSF mají všechny zimní pneumatiky značky MICHELIN. A ačkoli celoroční pneumatiky nemusí být ze zákona označeny symbolem 3PMSF, značka MICHELIN tento požadavek rozšířila na všechny celoroční pneumatiky, které jsou také testovány.

Všechny naše celoroční pneumatiky mají symbol 3PMSF a prokázaly skvělé výkony po celý rok, a to i na zimních zasněžených vozovkách.

Certifikace 3PMSF (3 vrcholky hor se sněhovou vločkou) na bočnici zimní pneumatiky

Řada pneumatik Michelin CrossClimate: co to je?

Přestože zimní pneumatiky představují ideální volbu do extrémních podmínek, nejsou příliš účinné v létě, zejména z hlediska spotřeby paliva a brzdné dráhy na suchém a mokrém povrchu.

Řada pneumatik MICHELIN CrossClimate v sobě kombinuje vlastnosti jak letních, tak zimních pneumatik. Vyniká nad tradičními celoročními pneumatikami díky jedinečnému designu, který se dokáže uzpůsobit jakýmkoliv povětrnostním podmínkám. Řada pneumatik CrossClimate je vhodná pro každé vozidlo - od malých a rodinných vozidel po jeepy a dodávky.

Stejně jako u všech ostatních pneumatik značka MICHELIN zajišťuje, aby výkony pneumatik řady CrossClimate zůstaly prvotřídní až do posledního ujetého kilometru. 

Více informací o řadě Michelin CrossClimate naleznete na  produktových stránkách.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů