Best snow tyres for SUV

NEJLEPŠÍ ZIMNÍ PNEUMATIKY PRO SUV

Tipy a rady ohledně vozidel

Zima se blíží... Při jízdě se svým SUV se na sněhu a mokré vozovce musíte cítit bezpečně. K tomu je nezbytné, aby vaše vozidlo mělo dostatečný brzdný výkon a záběr i na těch nejobtížnějších silnicích. Výběrem správných pneumatik si zajistíte bezstarostnou jízdu.

Jaké jsou nejlepší zimní pneumatiky pro SUV? Abyste se to dozvěděli, přečtěte si náš článek!

Zimní pneumatiky pro SUV

Nejlepší zimní pneumatiky pro SUV jsou jednoduše ty, jejichž zimní výkony byly testovány a následně certifikovány označením 3PMSF. Tato certifikace potvrzuje, že pneumatika bude fungovat dobře v zimních podmínkách, tedy na chladném povrchu, při teplotě pod 7 °C a na sněhu.

Znamená to lepší přilnavost, než jakou byste získali s pneumatikou, která není určena pro takové podmínky. Pryž a dezén pneumatik 3PMSF zaručují účinnou přilnavost na chladném, mokrém a zasněženém povrchu.

The 3PMSF symbol ("3 Peak Mountain Snow Flake") is visible on the tyre

Symbol 3PMSF (3 vrcholky hor se sněhovou vločkou) je viditelný na bočnici pneumatiky

Všechny zimní pneumatiky Michelin nesou toto označení, což samozřejmě platí také pro zimní SUV pneumatiky. Certifikaci 3PMSF mají rovněž všechny naše celoroční pneumatiky.

Winter tyres for SUV

Celoroční pneumatiky pro SUV

Na rozdíl od zimních pneumatik, které se při mírnějším počasí vyměňují za letní, jsou celoroční pneumatiky určeny k celoročnímu provozu.

Dobře fungují také v zimě (pokud teploty neklesnou pod -10 °C), protože zajišťují spolehlivé výkony na sněhu, potvrzené certifikací 3PMSF.

To je také případ pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 SUV. Poskytuje vynikající jízdní vlastnosti rovněž na mokré vozovce bez ohledu na to, zda je či není chladné počasí.

Sportovní a nesportovní zimní SUV pneumatiky

Pro ty, kteří mají rádi sportovní jízdu, vytvořil Michelin řadu SUV pneumatik na zimu MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV, kterými můžete vybavit vaše SUV a zajistit si tak výjimečné výkony. Tato zimní SUV pneumatika je velice účinná na suchém povrchu a zároveň zaručuje vynikající záběr na sněhu.

Pokud v zimě nevyžadujete sportovní jízdu, splní vaše očekávání řada MICHELIN Alpin 6.

Je důležité si uvědomit, že to, co nakonec rozhodne o výběru sportovní či nesportovní řady, je rozměr vašich pneumatik. Pokud jedna z řad není k dispozici v rozměru vašich pneumatik, pak si vyberete řadu druhou.

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV provides exceptional performance even for a sporty driving style

Pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV zajišťuje vynikající výkony i při sportovním stylu jízdy

Pneumatiky s označením SUV nebo bez něj

Pneumatiky určené pro SUV jsou často tužší, aby unesly zatížení těchto vozidel, které bývá větší než u většiny osobních automobilů. Z tohoto důvodu jsou jejich bočnice zpevněny užitím dvou vrstev kostry místo vrstvy jedné.

Možná jste si ale všimli, že některé z našich SUV řad, jako například MICHELIN Alpin 6, nenesou označení SUV ve svém názvu. Proč tomu tak je?

Je to proto, že Michelin chtěl zdůraznit, že určité rozměry jsou specifičtější pro SUV, a to i v zimních řadách. To je důvod, proč si můžete vybrat pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro SUV, jako je zimní pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV nebo celoroční pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 SUV.

Nepřítomnost označení SUV v názvu pneumatiky ale neznamená, že by tato řada nebyla kompatibilní s vaším SUV! Může být namontována, pokud odpovídá rozměr vaší pneumatiky. A výkony budou samozřejmě stejné.

Rozměr pneumatiky naleznete na její bočnici nebo v uživatelské příručce vašeho SUV.

You can find the tyre size on its sidewall

Rozměr pneumatiky naleznete na její bočnici

 

Jaké SUV zimní pneumatiky vybrat do extrémních zimních podmínek?

Pokud žijete v místě, kde jsou extrémní zimní podmínky se sněhem a náledím, pak jsou nejvhodnější specializované řady, jako je MICHELIN X-Ice Snow SUV nebo hrotovaná pneumatika MICHELIN X-Ice North 4 SUV. Tyto SUV zimní pneumatiky jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální výkony na sněhu a ledu i při velmi nízkých teplotách.

Nyní, když máte jasnější představu o nejlepších zimních pneumatikách pro SUV, najděte si ty své pomocí našeho vyhledávače pneumatik:

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů