image couverture paysage

JAK SI VYBRAT TY NEJLEPŠÍ OFF-ROADOVÉ PNEUMATIKY PRO DODÁVKY

Tipy a rady ohledně vozidel

Chcete-li si vybrat ty nejlepší off-roadové pneumatiky pro dodávky, je třeba zohlednit správná kritéria jejich užití. Zjistěte, jak správně vybrat pneumatiky pro vaši dodávku.

Off-roadové nebo terénní pneumatiky pro dodávky?

V první řadě je nutné porozumět rozdílu mezi „off-roadovými pneumatikami pro dodávky“ a „terénními pneumatikami pro dodávky“. Jako „off-road“ se obvykle označuje náročné přírodní prostředí, pro které není dodávka primárně určená. V takových podmínkách jsou schopna jezdit pouze vozidla s pohonem všech čtyř kol, tzv. čtyřkolky nebo 4×4.

Nicméně i dodávka může potřebovat zdolat náročnější terén, než je klasický asfalt.

Na jakém typu terénu jezdíte?

Ať už se bude jednat o jízdu po trávě, na mokrém nebo blátivém povrchu, na sněhu, štěrku nebo dlažebních kostkách, můžete se ocitnout na kluzkém nebo nezpevněném povrchu. Vaše vozidlo se může zablokovat, zabořit nebo se začít chovat nebezpečně.

Při vašem podnikání se vám může stát, že budete nuceni překonat náročný terén nebo překážky. Vaše situace bude pravděpodobně odpovídat některému z níže uvedených popisů:

The thick, reinforced sidewalls of the MICHELIN Agilis make it an excellent off-road tyre for vans.

1 – Jezdíte převážně ve městě

Pokud například celý den rozvážíte zboží po městě, můžete opakovaně najet na obrubník.

Také se můžete setkávat s výmoly, které vznikají na silnicích opotřebených časem nebo počasím.

Abyste snížili riziko vzniku vyboulenin na pneumatice (viditelných nerovností na bočnici), doporučujeme vybavit vaši dodávku pneumatikami se zesílenými bočnicemi, jako jsou MICHELIN Agilis 3 (letní) a MICHELIN Agilis Alpin (zimní) nebo MICHELIN Agilis CrossClimate (celoroční).

The thick, reinforced sidewalls of the MICHELIN Agilis make it an excellent off-road tyre for vans.

2 – Jezdíte na stavbách

 

Pokud povaha vašeho podnikání vyžaduje, abyste s dodávkou jezdili na staveništích, je vaše vozidlo nuceno čelit obzvlášť náročnému povrchu, například blátu a kamení. Tyto podmínky vyžadují robustní pneumatiky zvláště odolné proti propíchnutí a proražení.

Pro tyto případy doporučujeme vaši dodávku vybavit pneumatikami MICHELIN Agilis CrossClimate, které můžete používat po celý rok, dokonce i v případě mírného sněžení, nebo pneumatikami MICHELIN Agilis Alpin pro tužší zimy.

A good all-terrain van tyre must be able to withstand the difficult surfaces of construction sites

3 – Jezdíte převážně ve venkovských oblastech

Ve venkovských oblastech převládají obecní a místní silnice. Některé z těchto silnic jsou dobře udržované, zatímco jiné mohou být zanedbané, nebo dokonce vůbec neudržované.

Můžete zde narazit na výmoly, někdy skutečně veliké díry, které vznikají často na silnicích již dříve poničených a kvůli omezenému rozpočtu místní samosprávy spravovaných pouze záplatováním. Při příjezdu k zařízením nebo budovám umístěným daleko od silnic se můžete ocitnout také na kamenitých, zablácených cestách nebo muset přejet travnatou plochu.

Vyberte si proto odolné, vysokovýkonné pneumatiky, které vám zajistí vynikající záběr na všech typech těchto náročných terénů. Doporučujeme pneumatiky MICHELIN Agilis 3 (letní) a MICHELIN Agilis Alpin (zimní) nebo MICHELIN Agilis CrossClimate (celoroční).

Terénní pneumatiky pro dodávky

Inženýři Michelinu, oddaní inovacím a zapálení udělat vše pro výjimečný požitek z jízdy, vyvíjejí jedny z nejpůsobivějších pneumatik pro silniční vozidla na světě.

Pneumatiky MICHELIN Agilis, speciálně vyvinuté pro dodávky, zaručují větší záběr na náročném povrchu.

MICHELIN Agilis CrossClimate - EN

Optimální záběr na všech typech terénu

Jízda v blátě, na trávě, štěrku a na sněhu už nebude díky technologiím pneumatik MICHELIN Agilis CrossClimate žádnou překážkou: jejich dezén ve tvaru V s velkými bloky pryže a širokými drážkami vám zajistí vynikající záběr i na náročném povrchu. Dezén zároveň zajišťuje efektivní odvod vody při jízdě na mokrém povrchu.

Větší odolnost

Obtížný terén pro vás představuje vyšší riziko propíchnutí či průrazů a nadměrného opotřebení pneumatik. Proto jsme naše pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate vyrobili tak, aby byly odolnější.

Jejich bočnice jsou opatřeny unikátními štíty, které je chrání před nárazy, a použili jsme u nich směs pryže odolnou vůči oděru, která využívá inovativní technologii převzatou od nákladních vozidel. Díky ní je pneumatika ještě silnější.

Všestranné pneumatiky pro dodávky do jakéhokoli počasí

Přezouvání zimních/letních pneumatik na začátku každé sezóny může být časově i finančně náročné. Na druhou stranu získáte jistotu skutečně bezpečné jízdy za jakéhokoli počasí, jak v létě, tak v zimě.

Proto představují celoroční pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate ideální volbu pro udržení vašeho podnikání v chodu po celý rok bez nutnosti přezouvání pneumatik.

MICHELIN Agilis CrossClimate jsou pneumatiky certifikované pro zimní provoz (3PMSF). To znamená, že jejich výkony na sněhu a na mokrém povrchu byly testovány a těmito objektivními testy prokázány.

Celoroční pneumatiky byly vyvinuty tak, aby v sobě propojovaly výhody letních i zimních pneumatik. Díky tomu vám zaručují všechny potřebné výkony po celý rok, bez ohledu na změny počasí a teplot.

Zjistěte víc o celoročních pneumatikách

 

Jednička v životnosti napříč všemi kategoriemi pneumatik (1)(2)

Čím déle vaše pneumatiky vydrží, tím víc peněz ušetříte.Výměna opotřebených pneumatik vás stojí peníze, ale také čas.

Pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate jsme vyvinuli tak, aby dlouho vydržely a po celou dobu životnosti si zachovaly své výkony.

V průměru dokážou ujet minimálně o 25 % kilometrů více než letní a zimní pneumatiky našich největších konkurentů a o 39 % kilometrů více než konkurenční celoroční pneumatiky (1)(2).

Díky této dlouhé životnosti můžete ušetřit v průměru 4 pneumatiky na každých 100 000 ujetých km.(3)

PRÁVNÍ INFORMACE

(1) Dlouhá životnost – Testy životnosti, které na žádost společnosti Michelin uskutečnilo v roce 2017 testovací centrum DEKRA na pneumatikách s rozměrem 235/65R16C 115/113 R namontovaných na vozidle Mercedes-Benz Sprinter. V porovnání s klíčovými konkurenčními letními, zimními a celoročními pneumatikami třídy premium (LETNÍ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 145 km); BRIDGESTONE Duravis 660 (42 760 km), CONTINENTAL ContiVanContact™ 100 (29 660 km), ZIMNÍ: MICHELIN Agilis CrossClimate (50 412 km), CONTINENTAL VanContact Winter (32 863 km), PIRELLI Carrier™ Winter (33 009 km); CELOROČNÍ: MICHELIN Agilis CrossClimate (47 702 km), CONTINENTAL VanContact™4Season (21 396 km), PIRELLI Carrier™ All Season (30 467 km), GOODYEAR Vector 4 Seasons (29 790 km)).

Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 10.000 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

 

(2) Dlouhá životnost – Interní test Michelin uskutečněný za přítomnosti testovacího centra DEKRA (trať Narbonne) v prosinci 2020 až únoru 2021 na pneumatikách s rozměrem 235/65R16C 115/113 R obutých na vozidle Renault Master. Test porovnával pneumatiku MICHELIN Agilis CrossClimate (29 789 km) s pneumatikami BRIDGESTONE Duravis All Season (22 023 km).

Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 9 421 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

 

(3) Ušetřené pneumatiky – Na každých 100 000 km ušetřené v průměru 4 pneumatiky v porovnání s hlavními celoročními konkurenty. Interní výpočet založený na měřicím nástroji pro vozové parky, uskutečněný pro pneumatiky s rozměrem 235/65 R16 115/113R, kdy roční počet najetých kilometrů jednoho rok starého užitkového vozidla je 100 000 km (MICHELIN Agilis Cross Climate: 4 pneumatiky, CONTINENTAL VanContact 4 Seasons: 12 pneumatik, PIRELLI Carrier AllSeason: 8 pneumatik, GOODYEAR Vector 4Seasons Cargo: 8 pneumatik a BRIDGESTONE Duravis All Season: 8 pneumatik).

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů