4w 358 tire michelin pilot alpin five suv en us landscape 2

2 nebo 4 zimní pneumatiky: kolik zimních pneumatik namontovat na vozidlo?

Pokud jste se rozhodli vybavit svoje vozidlo zimními pneumatikami, mějte na paměti, že se důrazně doporučuje mít na všech 4 kolech stejné zimní pneumatiky bez ohledu na to, jaké auto máte (s pohonem přední nápravy, pohonem zadní nápravy nebo pohonem všech 4 kol). Proč? Protože pokud máte na přední a zadní nápravě různé pneumatiky, bude váš vůz v nerovnováze a tím i méně stabilní.

Tipy a rady ohledně vozidel
4w 323 tire michelin pilot alpin five en us features and benefits 2 signature 16 slash 9 1 1

Nejvyšší prioritou je vždy bezpečnost!

Pokud jste se rozhodli vybavit svoje vozidlo zimními pneumatikami, mějte na paměti, že se důrazně doporučuje mít na všech 4 kolech stejné zimní pneumatiky bez ohledu na to, jaké auto máte (s pohonem přední nápravy, pohonem zadní nápravy nebo pohonem všech 4 kol). Proč? Protože pokud máte na přední a zadní nápravě různé pneumatiky, bude váš vůz v nerovnováze a tím i méně stabilní.

front only

Je nebezpečné mít zimní pneumatiky pouze na přední nápravě?

Váháte, jestli si pořídit 2 nebo 4 zimní pneumatiky? Měli byste vědět, že montáž zimních pneumatik pouze na přední nápravě může být nebezpečná.
Pokud jedete po sněhu nebo ledu, je zadní polovina vozu vystavena riziku skluzu. Zvládnout "ulítnutí zadku" může být obzvlášť náročné pro řidiče s omezenými zkušenostmi s jízdou v zimních podmínkách.
U vozidel s pohonem zadních kol montáž 2 zimních pneumatik na přední nápravu nezlepšuje mobilitu.

Rear only

Je nebezpečné mít zimní pneumatiky pouze na zadní nápravě?

Montáž zimních pneumatik pouze na zadní kola může být také riskantní. Oproti předchozímu případu se nestabilita přilnavosti tentokrát projeví v přední části vozu. Tato nerovnováha mezi předními a zadními koly může vést k problémům s ovladatelností a brzděním.
Ani u vozidel s pohonem zadních kol montáž 2 zimních pneumatik na zadní nápravu nezlepšuje mobilitu.

Co je důležité vědět o jízdě v zimě

  • Před jízdou v zimě se podívejte na počasí a zjistěte si, jaké jsou jízdní podmínky. To vám pomůže se správně rozhodnout a vyhnout se nebezpečným situacím.
  • Při teplotách pod 7 °C vám zimní pneumatiky zajišťují lepší přilnavost a kratší brzdnou dráhu.
  • Zimní pneumatiky vždy montujte v sadě po 4 spíše než po 2, bez ohledu na typ vašeho vozidla.

braking on snow_ENG

(2) Průměrný rozdíl v brzdné dráze zimní pneumatiky v porovnání s letní pneumatikou. Brzdění na zasněženém povrchu z rychlosti 50 km/h do úplného zastavení (0 km/h). Testy TÜV SÜD 2013, rozměr 205/55 R16, teplota v rozmezí  -4 °C až -6 °C.

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů