marked tyre

Označené pneumatiky vyvinuté společností MICHELIN

Tipy a rady ohledně vozidel

Společnost Michelin věří, že těsná spolupráce s výrobci vozidel je pro vývoj vysoce kvalitních pneumatik zásadní. Inženýři Michelinu využívají své odborné znalosti, aby vybrali nejlepší technologie a materiály odpovídající funkcím jednotlivých modelů vozidel a tím zajistili maximální výkon a komfort za jízdy i skutečně jedinečný požitek z jízdy!Společnost Michelin věří, že těsná spolupráce s výrobci vozidel je pro vývoj vysoce kvalitních pneumatik zásadní. Inženýři Michelinu využívají své odborné znalosti, aby vybrali nejlepší technologie a materiály odpovídající funkcím jednotlivých modelů vozidel a tím zajistili maximální výkon a komfort za jízdy i skutečně jedinečný požitek z jízdy!

Proč značka Michelin vyvíjí označené pneumatiky?

Každý model vozidla má vlastní specifické vlastnosti. Hmotnost, výkon i uspořádání motoru mají přímý dopad na volbu pneumatik, proto výrobci vozidel vyžadují pneumatiky, které zohlední specifika daného vozu. Inženýři společnosti Michelin úzce spolupracují s kolegy značek jako Mercedes-AMG, Porsche, Tesla nebo BMW na vývoji pneumatik, které budou splňovat specifické nároky každého výrobce. Po vyčerpávajícím testování a ladění všech detailů je každá pneumatika označena jako pneumatika pro konkrétního výrobce vozidla a namontována na model, pro který je určena.

marked tyre

Označení M01 na této pneumatice znamená, že je daná pneumatika určena pro značku Mercedes-AMG.

Označení pneumatik prvovýbavy, označené pneumatiky, schválené pneumatiky, pneumatiky schválené pro konkrétní typy vozidel, homologované pneumatiky... Co znamenají všechny tyto pojmy?

Co jsou OE (original equipment) pneumatiky?

Pneumatiky s označením OE (original equipment) jsou pneumatiky, které se montují na vozidla přímo v okamžiku jejich výroby. 

Musí být označené pneumatiky nutně schváleny výrobci vozidel?

Označené pneumatiky jsou vyrobeny na základě specifických požadavků formulovaných jednotlivými výrobci vozidel. Toto označení informuje o tom, že sestavě modelu pneumatiky a konkrétního typu vozidla byla věnována zvláštní pozornost tak, aby poskytovala náležitou úroveň výkonu, jakou od ní její majitelé očekávají. Například označení „N“ znamená, že dané pneumatiky MICHELIN byly vyrobeny speciálně pro vozy značky Porsche, „K“ pro vozy Ferrari a pneumatiky s označením „T“ jsou určeny pro vozy značky Tesla.

Označené pneumatiky určené pro konkrétní modely vozidel jsou výsledkem výzkumu vedeného společně inženýry MICHELIN a jejich kolegy z řad výrobců vozidel. Pneumatiky s označením „N“ jsou například schválené pro vozy značky Porsche. Označené pneumatiky byly tedy homologovány přímo pro vozy konkrétního výrobce.

Existuje rozdíl mezi pneumatikou, která byla schválena výrobcem vozidla, a pneumatikou schválenou pro určitý typ vozidla?

Všechny pneumatiky musí splňovat požadavky vyplývající ze zákonů země nebo oblasti, ve které se prodávají. To není totéž jako homologace určitým výrobcem pneumatiky, protože zde se nejedná o povinný proces.

TABULKA OE OZNAČENÍ

tableau maj2024 1
tableau maj2024 2

Vše, co potřebujete vědět o označených pneumatikách...

Označené pneumatiky MICHELIN byly speciálně vyrobeny inženýry Michelin v úzké spolupráci s příslušným výrobcem vozidla. Označené pneumatiky zahrnují podstatu jednotlivých značek a modelů vozidel a splňují požadavky na výkon a další specifika daného automobilového výrobce. Montáž pneumatik vyrobených přímo pro daného výrobce vám zajistí optimální zážitek z jízdy od vynikající ovladatelnosti a jízdního komfortu až po nižší emise hluku a příjemnější zážitky za volantem.

Označené pneumatiky jsou dokladem toho, že splňují veškeré požadavky výrobce vozidla. Je důležité vědět, že všechny OE pneumatiky byly homologovány výrobci pro montáž na daná vozidla. Pokud je vyměňujete, je proto důležité, aby nové pneumatiky splňovaly stejné specifické požadavky dle homologace výrobce vozidla. 

Výrobci vozidel volí pneumatiky MICHELIN

Pneumatiky MICHELIN zdolávají rekordy 

Jakožto jediný kontaktní bod vozidla s vozovkou sehrávají pneumatiky zcela zásadní roli při všech pokusech o zdolání nového rekordu.

V září 2019 byly na Bugatti Chiron namontovány pneumatiky MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R, které vytvořily dokonalou souhru se specifickými vlastnostmi tohoto vozu, aby mohl být dosažen nový rychlostní rekord 490,484 km/h. 

bugatti

Pneumatiky MICHELIN přispěly k mnoha novým rekordům na 20,832 kilometrů dlouhém závodním okruhu Nordschleife / Nürburgring v Německu:
V srpnu 2020 projel vůz Porsche Panamera vybavený pneumatikami MICHELIN Pilot Sport Cup 2 ND0 vyvinutými zvlášť pro tento model vozidla celý okruh za pouhých 7 m 29,81 s!

porsche

V listopadu 2020 pak na pneumatikách MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R MO1A zajel Mercedes-AMG GT Black Series – nejsilnější vůz tohoto německého výrobce – nový rekord okruhu – 6 m 48,047 s!

mercedes black series

Pneumatiky zítřka 

Naše partnerství s General Motors vedlo k vývoji pneumatik Uptis, inovativního a udržitelného konceptu pneumatik vyrobených z obnovitelných/bio materiálů. Tyto pneumatiky odolné vůči průpichu a průrazu nevyžadují vůbec žádnou údržbu.

microsoftteams image 14

Kde lze koupit označenépneumatiky?

Výrobcem homologované pneumatiky pro váš model si můžete objednat na specializovaných webových stránkách a prodejnách.

banner dealer locator

Najděte prodejnu pneumatik ve vašem okolí za pár vteřin

Hledat podle
Adresa, město nebo PSČ
Car
  • Car
  • Motorbike
Zjistit moji polohu
Vyhledat
5 největších měst v České Republice

Potřebujete pomoc, nebo máte otázky ohledně pneumatik homologovaných pro vaše vozidlo?

Obraťte se na odborníka MICHELIN. Jsou dokonale vyškoleni, aby vám poradili s ohledem na vaše potřeby, jízdní styl a vlastnosti vašeho vozu. 

Contact MICHELIN Tyres Expert | MICHELIN Tyres

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů