VINTERDÆK ELLER HELÅRSDÆK – HVAD ER BEDST

Jak poznáte dobrou zimní pneumatiku?

Tipy a rady ohledně vozidel

Různá značení na zimních pneumatikách Existují speciální značení pneumatik, která označují, zda se jedná o zimní nebo celoroční pneumatiky. Tyto symboly jsou snadno rozpoznatelné a jsou umístěné na bočnici pneumatik.

guide snowy night road

Zimní pneumatiky 3PMSF

The 3PMSF symbol indicates that the tyres are both reliable and safe for driving in snow.

The 3PMSF marking is awarded by a certified laboratory.

To qualify for this marking, the tyre must have been tested according to a standardised regulatory method and performed to a satisfactory standard in terms of both mobility and safety on snow.

This symbol is increasingly becoming the norm for recognising a good winter tyre.

The 3PMSF symbol (3 Peak Mountain Snow Flake) is easily recognisable: a snowflake surrounded by 3 mountain peaks. By regulation, it is always accompanied by the M+S marking.

3pmsf certif

Zimní pneumatiky M+S 

M+S (Mud and Snow)

Toto značení udává, že pneumatika je lépe uzpůsobená na silnice pokryté sněhem nebo blátem než standardní modely (letní pneumatiky).

Značení nevyžaduje absolvování certifikovaného testu a je plně na rozhodnutí výrobce pneumatiky.

V minulosti toto značení používaly úřady jako ukazatel zimní pneumatiky. V některých evropských zemích tomu stále tak je, ale ve většině případů se předpisy vyvíjejí a v dnešní Evropě se normou stalo právě značení 3PMSF.

marquages m s et 3pmsf fiche 06
guide drive in snow 2
4w 323 tire michelin pilot alpin five en us features and benefits 2 signature 16 slash 9 1 1

 

MICHELIN pro jízdu v zimě doporučuje užívat zimní pneumatiky se symbolem 3PMSF spíše než s pouhým značením M+S.

Můžete jezdit bezpečně a bezstarostně, protože zimní a celoroční pneumatiky MICHELIN jsou certifikované 3PMSF pneumatiky.

Jak to je se značením pneumatik na led a hrotovaných pneumatik?

 

"Severské" nebo "ledové" pneumatiky jsou určeny do těch nejextrémnějších podmínek. Jsou speciálně vyvinuty pro jízdu na zledovatělé vozovce, udusaném sněhu a při velice nízkých teplotách (až -40 °C). Pro tyto pneumatiky neexistují žádné speciální symboly, kromě standardního značení M+S a 3PMSF.

Hrotované pneumatiky se užívají pouze na zledovatělých silnicích. Existují přesné předpisy, kdy mohou být tyto pneumatiky užívány. Pneumatiky nemají žádné zvláštní značení.

x ice
Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů