VINTERDÆK ELLER HELÅRSDÆK – HVAD ER BEDST

Jak si vybrat zimní pneumatiky

Tipy a rady ohledně vozidel

Chcete si pořídit pneumatiky pro zimní počasí, ale neumíte si mezi tím velkým množstvím nabídek vybrat? Ať už potřebujete zimní nebo celoroční pneumatiky, Michelin vám pomůže a dovede vás ke správnému rozhodnutí!

Naše tipy pro výběr nejlepších zimních pneumatik

S blížící se zimou se možná ptáte sami sebe, jaké zimní pneumatiky si vybrat. . Existuje velké množství různých modelů a řad, ale vždy je třeba mít na paměti několik skutečností:
 

  • Na rozdíl od necertifikovaného značení M+S vyjadřuje symbol 3PMSF (uvedený na bočnici pneumatiky), že pneumatika splňuje normy EU a úspěšně prošla standardizovanými testy. Díky tomu máte záruku, že vám zajistí bezpečnou jízdu v zimních podmínkách.
     
  • Při teplotách nižších než 7 °C je nezbytné mít pneumatiky uzpůsobené na jízdu v zimních povětrnostních podmínkách. Před uskutečněním nákupu zohledněte naše tipy, které vám pomohou poznat, jaké pneumatiky jsou nejvhodnější pro vaše vozidlo s ohledem na váš typ jízdy, značku a model vašeho vozu a rozměr pneumatik.
Auto Background pn002567 max Tips and Advice

Tip č. 1:
Vyberte si zimní pneumatiky podle místa, kde žijete, a jízdních podmínek, se kterými se setkáváte

Pokud žijete v oblasti s dlouhými a drsnými zimami, doporučuje MICHELIN užívat zimní pneumatiky.

Řada MICHELIN ALPIN (například pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin 5, MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV a MICHELIN Alpin 6) zajišťuje bezpečnou a pohodlnou jízdu s přesnými reakcemi i v těch nejextrémnějších zimních podmínkách.

Pokud žijete v místě s proměnlivým počasím a příležitostnými sněhovými srážkami, jsou pro vás ideální volbou celoroční pneumatiky MICHELIN CrossClimate. Řada MICHELIN CROSSCLIMATE poskytuje vyvážené výkony jak v létě, tak v zimě, a zároveň vynikající vlastnosti na sněhu.

Jestliže žijete v oblasti se skutečně extrémními zimními podmínkami, doporučuje MICHELIN použít speciální zimní pneumatiky, jako jsou severské řady MICHELIN X-ice nebo MICHELIN X-ice North 4, ve variantě s hroty i bez hrotů.

Chcete se dozvědět více o rozdílech mezi zimními a celoročními pneumatikami? Přečtěte si následující článek: Zimní nebo celoroční pneumatiky: jak si vybrat ty správné?

Auto Background cjzjzkjb708490pnqeke1lt6a winterhighwayimagejpg 0 0 720 430 max Tips and Advice

Tip č. 2:
Zkontrolujte si rozměr pneumatik

Abyste pro své vozidlo našli ty správné zimní nebo celoroční pneumatiky, musíte vzít v úvahu rozměry pneumatik.

Jak zjistím rozměr svých pneumatik?

Rozměry vašich pneumatik zahrnují několik různých informací : 

  • šířka,
  • výška,
  • průměr,
  • index zatížení,
  • rychlostní hodnocení
Rozměr pneumatiky je uveden na její bočnici
Auto Background cjzk0hvav08dh0pnqdyzbi9lr dimensionpneu max Tips and Advice
dim poid
dim vitesse

Abyste si vybrali nejlepší možné zimní nebo celoroční pneumatiky pro vaše vozidlo, je třeba zohlednit jejich rozměrové údaje.

Kde najdu rozměr své pneumatiky? Rozměrové údaje zahrnují různé informace: šířku, výšku, průměr, index nosnosti a index rychlosti.

Naleznete je na bočnici pneumatiky a jsou uvedeny v následujícím pořadí:

225: šířka pneumatiky (v mm)

45: profil (v procentech)  - poměr výšky a šířky pneumatiky. V tomto případě číslo 45 znamená, že výška pneumatiky představuje 45 % její šířky.

R nebo ZR: radiální konstrukce

17: vnitřní průměr, průměr pneumatiky v palcích. 1 palec = 2,54 cm. Tento údaj odpovídá průměru ráfku kompatibilního s pneumatikou.

96: maximální nosnost, kterou má pneumatika

V: maximální rychlost pneumatiky. V tomto případě označuje písmeno V maximální rychlost 240 km/h.

Rozměry vašich zimních nebo celoročních pneumatik musí odpovídat rozměrům vašich letních pneumatik a index nosnosti musí být stejný nebo vyšší. Pokud si pořídíte kompletní kolo (sadu pneumatiky s ráfkem), můžete ušetřit výběrem menšího rozměru - pouze si ověřte, jaké rozměry jsou povolené pro vaše vozidlo. Můžete si rovněž zvolit mírně nižší index rychlosti, který více odpovídá pomalejší jízdě v zimě a zpravidla snižuje cenu.

Nyní, když víte, jak číst rozměrové údaje pneumatik, použijte náš vyhledávač pneumatik a najděte si nejvhodnější pneumatiku MICHELIN.

Utilizza il nostro Configuratore di Pneumatici per trovare la gamma di pneumatici MICHELIN All Season adatta a te

Můžu si vybrat zimní pneumatiku s indexem rychlosti nižším, než doporučuje výrobce?

Ano. Pokud je vozidlo vybavené certifikovanými zimní pneumatikami (označené M+S a 3PMSF) a index rychlosti je nižší, než je maximální rychlost vozidla, je to povolené. Platí ovšem, že v zorném poli řidiče musí být umístěna nálepka s upozorněním na tuto nižší maximální rychlost.

Příklad: vozidlo s maximální rychlostí 205 km/h by mělo být standardně vybaveno pneumatikami s indexem rychlosti H. Pokud jej vybavíte zimními pneumatikami M+S nebo 3PMSF s indexem rychlosti T, je třeba pro tento vůz použít nálepku s označením maximální rychlosti 190 km/h.

Články, které by vás mohly zajímat

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů