reifenpannenspray 65001 anwendung am reifen

Všechno, co potřebujete vědět o těsnicí hmotě na opravu pneumatik pro osobní vozidla

Tipy a rady ohledně vozidel

Mějte prosím na paměti, že těsnicí sprej na opravu pneumatik, stejně jako všechny ostatní přípravky na opravu defektu, je pouze dočasné řešení a nedoporučuje se při jízdě na dlouhé vzdálenosti nebo při vysokých rychlostech (nad 80 km/h). Riziko spočívá v tom, že pneumatika mohla být ještě před tím, než těsnicí přípravek utěsnil netěsnost a než se obnovil tlak huštění, vlivem defektu nebo jízdy při velmi nízkém tlaku huštění poškozena.

Jsou-li vaše pneumatiky poškozené, vyhledejte co nejdříve odbornou pomoc.  

V tomto článku si společně projdeme vše, co potřebujete vědět o těsnicím spreji na opravu pneumatik, jak jej používat, jaké výhody přináší a jakou rychlostí můžete jet po jeho použití. 

Co je těsnicí sprej na opravu pneumatik?

Ať již najedete na hřebík, nebo objevíte trhlinu v pryži, nečekaný defekt pneumatiky vás může kdykoli zaskočit. Než se však pustíte do výměny pneumatiky za rezervní, věděli jste, že existuje snadný a okamžitý způsob, jak dočasně opravit defekt bez použití speciálního nářadí tak, abyste mohli pokračovat v jízdě a dojet do cíle? 

Těsnicí hmota na opravu pneumatiky, nejčastěji ve formě těsnicího spreje, je populární dočasné řešení opravy defektu. Tento přípravek zamezující únikům vzduchu často využívají výrobci vozidel, a dokonce může i nahradit rezervní kolo.

Také možná nevíte, že někteří výrobci pneumatik nabízí pneumatiky s těsnicím přípravkem aplikovaným přímo do pneumatik. Patří k nim také pneumatiky Michelin s technologií Selfseal [odkaz na stránku]. Ta defekt opraví dřív, než se pneumatika vyfoukne. Toto těsnění automaticky vyplní otvor, zamezí unikání vzduchu a pomůže dočasně udržet tlak v pneumatice, abyste mohli pokračovat v jízdě. 

Těsnicí hmota na opravu pneumatik je dostupná ve formě spreje, který v případě defektu pomáhá zamezit úniku vzduchu z pneumatiky. Těsnicí sprej na opravu pneumatik se používá, když dojde k defektu. Vstřikuje se do pneumatiky ventilkem, a když ztuhne, můžete pokračovat v jízdě. Po určitém čase jízdy je však nutné zkontrolovat tlak vzduchu v pneumatice a v případě nutnosti jej upravit na předepsanou hodnotu.

Pro koho je těsnicí sprej na opravu pneumatik užitečný?

Tento sprej představuje nejsnadnější a nejdostupnější způsob, jak nouzově opravit defekt. Dokáže zamezit unikání vzduchu, proto se jedná o užitečný přípravek, který by měl mít s sebou ve vozidle každý řidič. Jedná se o užitečnou dočasnou alternativu, nemáte-li po ruce rezervní pneumatiku. Umožní vám přesunout se s vozidlem s vyfouknutou pneumatikou na bezpečnější místo nebo dojet do nejbližšího pneuservisu pro odbornou pomoc. 

map search desktop

Najděte prodejnu pneumatik ve vašem okolí za pár vteřin

Hledat podle
Adresa, město nebo PSČ
Car
  • Car
  • Motorbike
Zjistit moji polohu
Vyhledat
5 největších měst v České Republice

Kde můžete zakoupit těsnicí sprej na opravu pneumatik?

Sprej pro utěsnění místa úniku vzduchu je snadno dostupný a lze jej zakoupit na mnoha různých místech, ať již v servisech či v e-shopech. 

Jak používat těsnicí sprej na opravu pneumatik?

Sprej na zastavení úniku se obvykle používá ve formě nádoby s natlakovaným aerosolem, který se aplikuje ventilem pneumatiky. Při jeho použití postupujte podle pokynů uvedených přímo na spreji.

Ačkoli je použití spreje na utěsnění úniku pneumatiky snadné, je důležité jeho aplikaci provést na bezpečném místě. Zaparkujte své vozidlo na bezpečném místě mimo provoz nebo jiný možný zdroj nebezpečí a před umístěním výstražného trojúhelníku, který varuje ostatní řidiče, že parkujete na straně vozovky, si nezapomeňte obléci reflexní ochrannou vestu. Po aplikaci a ztvrdnutí těsnicího přípravku nezapomeňte zkontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách, jakmile to bude možné. 

237a1702 tyre sealant

Kolik těsnicí hmoty je nutné použít?

Jedno balení obsahuje množství nutné pro jednu aplikaci a nelze jej použít opakovaně. Pro zajištění správné úrovně tlaku musí být do vyfouknuté pneumatiky aplikován veškerý obsah spreje. Pokud v nádobě po použití zůstane nějaká těsnicí hmota, ve většině případů zaschne v přívodní trubici a již ji nelze znovu použít. 

Po použití nezapomeňte sadu nahradit za novou, abyste v budoucnu nebyli zaskočeni, a pokud již od zakoupení přípravku uplynul nějaký čas, nezapomeňte zkontrolovat datum jeho použitelnosti. 

Jak rychle můžete jet s pneumatikou opravenou pomocí těsnicího přípravku?

Sprej k utěsnění úniku je řešení, které by nemělo být použito na dlouhé vzdálenosti, ani při vysokých rychlostech nad 80 km/h. Slouží jen dočasně, než si pneumatiky necháte zkontrolovat odborníkem.  

Musím po použití těsnicí hmoty na opravu pneumatik nechat vyměnit pneumatiku? 

Doporučujeme vám nechat pneumatiku prohlédnout odborníkem na pneumatiky. Vlivem jízdy s příliš nízkým tlakem huštění mohlo dojít k jejímu poškození. Odborník rozhodne o tom, zda je nutné pneumatiku vyměnit. 

Jaká existují další řešení pro opravu defektu? 

Sprej k zastavení úniků je jedno z mnoha možných řešení, jak se vypořádat s defektem. Stručný výčet některých z možných alternativ:

„- Výměna propíchnuté pneumatiky za rezervní.
- Použití dojezdové pneumatiky, která je zvlášť navržena tak, aby se vypořádala s důsledky defektu, a se kterou zvládnete dojet do servisu nebo k odborníkovi.
- Použití pneumatik s integrovanou těsnicí technologií, jako například MICHELIN Selfseal

Používáte prohlížeč, který není podporován
Používáte prohlížeč, který tento web nepodporuje. To znamená, že některé funkce nemusí plně fungovat. Během prohlížení také můžete zaznamenat zvláštní chování stránek. Chcete-li využívat všech funkcí našich stránek, nainstalujte nebo aktualizujte některý z následujících prohlížečů