PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce nákupem pneumatik

Pneumatiky MICHELIN zkracují brzdnou dráhu

Michelin 18 Kvě 2010

Číslo 1 v bezpečnosti
Se správnou pneumatikou dokážete více.

Bezpečnost

Pro MICHELIN představuje vaše bezpečnost prioritu.

Pneumatiky představují jediný kontaktní bod mezi vozidlem a vozovkou. Protože jsou v nepřetržitém kontaktu s různými typy povrchů, často v extrémních klimatických podmínkách, hrajou zásadní roli pro celkovou jízdní bezpečnost. Musí držet směr v zatáčce, akcelerovat a brzdit a reagovat na všechny negativní vlivy vozovky. A k tomu všemu disponují kontaktní plochou, která je shodná s velikostí lidské dlaně.

Vaše brzdná dráha na mokré vozovce je až o 3 metry kratší­ (2)

Pryž pneumatik má největší přilnavost k čistému a suchému silničnímu povrchu. Pokud je vozovka mokrá, přilnavost se snižuje. Pneumatiky MICHELIN jsou inovační, komplexní produkty využívající nejvyspělejších technologií, které dokáží udržet kontaktní plochu maximálně suchou. MICHELIN je od svých počátků průkopníkem inovačních postupů. Abychom vám zaručili nejvyšší možnou míru bezpečnosti, testujeme své pneumatiky v těch nejextrémnějších podmínkách, se kterými se mohou v průběhu celého roku setkat. Například s pneumatikami MICHELIN Energy se vaše brzdná dráha na mokré vozovce zkrátí až o 3 metry(2). Zaoblená stopa pneumatiky při kontaktu s vozovkou umožňuje, podobně jako lodní příď, rozrážet vodní film. Zbytkovou vodu odvádějí kanálky dezénového vzorku.

Grip

Měsíční kontrola tlaku huštění pneumatik

Vy sami ovlivňujete zachování výkonnostních charakteristik vašich pneumatik. Aby jejich kvalita a výkony zůstaly co nejdéle neměnné, doporučujeme vám kontrolovat vždy jednou za měsíc a před každou delší jízdou tlak huštění svých pneumatik, včetně tlaku vzduchu v rezervní pneumatice.

Podhuštěné pneumatiky

Jízda s podhuštěnými pneumatikami představuje zvýšené riziko prasknutí pneumatiky nebo nečekané celkové ztrátky tlaku huštění. Důsledkem jízdy s podhuštěnými pneumatikami může být prodloužení brzdné dráhy na mokré vozovce o více než 11 metrů, tedy o vzdálenost, která odpovídá délce dvou přechodů pro chodce. Zároveň se snižuje jízdní stabilita, zvyšuje riziko vzniku aquaplaningu a ročně se spotřebuje jedna nádrž paliva navíc. V neposlední řadě se zkrátí životnost pneumatik až o 8 000 najetých kilometrů.

Informační kampaně

Nedávno uskutečněné testy prokázaly, že 6 z 10 evropských řidičů jezdí s podhuštěnými pneumatikami, z čehož polovina s nebezpečně nízkým tlakem huštění. Z tohoto důvodu MICHELIN zintenzivnil informační kampaně a týmy MICHELIN tak již několik let na evropských dálničních odpočívadlech a dalších význačných dopravních uzlech pravidelně nabízejí řidičům bezplatné měření tlaku huštění jejich pneumatik. Řidiči získají rovněž informaci o stavu svých pneumatik. Při informační kampani je tedy řidičům nejen zdarma změřen a následně upraven tlak huštění jejich pneumatik, ale zároveň jsou informováni o rizicích jízdy s pneumatikami ve špatném stavu nebo nízkým tlakem huštění.

Jízda s neudržovanými pneumatikami má významný negativní dopad na bezpečnost, ekonomičnost a životní prostředí. MICHELIN proto podepsal Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu, jejímž cílem je snížit v roce 2010 počet úmrtí na evropských silnicích o 50 % vzhledem k roku 2000. Informační kampaně představují jeden z prostředků, jak tohoto závazku silniční bezpečnosti dosáhnout.

SPRÁVNÝ TLAK HUŠTĚNÍ PNEUMATIK

  • Zvyšuje bezpečnost
  • Prodlužuje kilometrovou životnost
  • Optimalizuje spotřebu paliva

Rychlá kontrola bezpečnosti pneumatiky

Kontrolujte pravidelně míru opotřebení svých pneumatik. Minimální zákonem stanovená zbývající hloubka běhounu je 1,6 mm. Jízdou s pneumatikami, které mají menší hloubku běhounu, je porušován zákon.

Jak provádět kontrolu

Panáček MICHELIN na ramenou pneumatik MICHELIN ukazuje místo, na kterém se nacházejí indikátory opotřebení běhounu umístěné v hlavních běhounových drážkách. V okamžiku, kdy je běhoun opotřebovaný do úrovně těchto indikátorů, dosáhla pneumatika zákonem stanoveného limitu a musí být vyřazena z provozu. Michelin ovšem důrazně doporučuje výměnu pneumatik ještě před dosažením této limitní hranice.
(1) Evropští spotřebitelé (studie TNS Sofres uskutečněná v roce 2009 na 6 hlavních evropských trzích) vnímají značku MICHELIN jako značku, která:
- zaručuje bezpečnost na mokrém povrchu.
- nabízí spolehlivé výrobky.
- přispívá k bezpečnosti silničního provozu.

(2) Vzhledem k předchůdci. Testy uskutečněné TÜV SÜD Automotive v roce 2007 na rozměrech 175/65 R 14 T, 195/65 R 15 H a 205/55 R 16 V.

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader