PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce řízením

Jak postupovat při výběru správné pneumatiky

Michelin 18 Čer 2012

Jak postupovat při výběru správné pneumatiky

Není nutné být odborníkem na pneumatiky, stačí se jen řídit následujícími jednoduchými pravidly. Toto jsou aspekty, na které je třeba se zaměřit.

ZNEJTE ROZMĚR PNEUMATIKY

To, jaký rozměr pneumatiky je ideální pro vaše vozidlo, zjistíte jednoduše od výrobce vozidla či pneumatiky. Znáte doporučený rozměr vašich pneumatik? Tak můžete jet dál!

VOLTE PODLE KLIMATICKÝCH PODMÍNEK

Pokud jen zřídkakdy řídíte ve sněhových podmínkách, budou vám plně vyhovovat pneumatiky určené do standardních klimatických podmínek. Pokud jsou naopak vaše zimy drsné nebo se pohybujete po horách, měli byste být vybaveni odpovídajícími zimními pneumatikami uzpůsobenými na jízdu na ledu a sněhu. Zimní pneumatiky jsou speciálně vyvinuty tak, aby podávaly vynikající výkony na sněhu i sněhové břečce a pomohly vám překonat obtížné zimní jízdní podmínky. Tyto pneumatiky jsou označeny symbolem 3 vrcholků hor se sněhovou vločkou.

VOLTE PODLE TYPU UŽITÍ

Pokud své vozidlo užíváte i k přepravě těžkých nákladů, je potřeba tuto skutečnost při výběru pneumatiky zohlednit. Ujistěte se, že jste si vybrali pneumatiku s odpovídajícím indexem nosnosti. Tuto informaci si ověříte u výrobce vašeho vozidla.

HLEDEJTE PNEUMATIKU, KTERÁ NABÍZÍ VŠESTRANNÉ VÝKONY

Správná pneumatika vám nabízí vše, co od ní očekáváte, najednou: bezpečnost, dlouhou životnost a palivovou úspornost. Pneumatika s všestrannými výkony zkracuje brzdnou dráhu vašeho vozidla na mokré vozovce, a může tak zachránit lidské životy; vydrží déle, což může znamenat až rok jízdy navíc; a sníží vaši celoroční spotřebu paliva. Každá pneumatika vyniká alespoň jednou z těchto výkonnostních charakteristik, ale pneumatiky, jejichž výkony jsou vynikající u všech tří charakteristik, jsou ojedinělé.

ZOHLEDNĚTE DLOUHODOBÉ NÁKLADY

Než se necháte zlákat „výhodnou koupí“, zamyslete se nad tím, kolik vás to může ve výsledku opravdu stát. U pneumatik se vyplatí koupit si kvalitu. Investujte o trochu více do pneumatik s všestrannými výkony a můžete se spolehnout na pneumatiky, které vám zaručí větší bezpečnost, vydrží déle a ušetří vaše peníze vždy, když budete tankovat palivo. Nejvýznamnější výrobci pneumatik tuto logiku velmi rychle pochopili.

Vyzkoušejte si to sami. Po krátkém čase si ověříte, že kvalitnější pneumatiky jsou cenově dostupnější!
Zpracoval MICHELIN

Foto: Michelin
Copyright © 2011 - MICHELIN Všechna práva vyhrazena

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader