PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Prodlužte životnost svých pneumatik

Prodlužte životnost svých pneumatik

 • Jak při 24hodinovém závodě, kdy se mohou měnit povětrnostní podmínky, řešíte tlak huštění různých typů pneumatik, aby se prodloužila jejich životnost?
  Ať již jsou pneumatiky měkké, středně tvrdé nebo tvrdé, životnost každé z nich se může značně lišit. To je způsobeno četnými faktory, které ovlivňují výkonnost pneumatik, jako je počasí, teplota trati, stav trati, vozidlo a jízdní styl. Při závodech 24 hodin Le Mans Michelin již několik let dosahuje rekordů v životnosti pneumatik tím, že pomáhá týmům vybrat správné pneumatiky. V roce 2011 Audi R18 TDI ujelo pět jízd - což znamená 750 kilometrů - na jedné sadě pneumatik, což dopomohlo týmu k vítězství. V roce 2008 ujel Aston Martin LMGT1 87 kol, celkem 1 231 km, na stejné sadě dešťových pneumatik. Správný tlak huštění uzpůsobený teplotě a podmínkám trati zaručuje vozidlu nejvyšší možné výkony a zároveň prodlužuje na maximum životnost pneumatik. Pokud mají pneumatiky nesprávný tlak huštění, opotřebovávají se výrazněji, nerovnoměrněji a rychleji a snižuje se jejich přilnavost. Technici Michelinu pravidelně kontrolují teplotu trati a jsou v nepřetržitém kontaktu s týmy, aby jim mohli doporučit ideální tlak huštění. Jednoduše řečeno, pneumatiky jsou vybrány podle atmosférických podmínek a především podle teploty trati. Pro teplejší trati jsou lepší tvrdší pneumatiky, zatímco měkčí pneumatiky se užívají na chladnějším asfaltu.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • Jak můžu prodloužit životnost pneumatik při jízdě na trati?
  Rychlost zvyšujte pozvolna a po rychlých kolech udělejte pár ochlazovacích kol. Dvě oddělené jízdy po čtyřech kolech při maximálních rychlostech mají na pneumatiky menší dopad než jedna jízda s osmi koly.
 • Jak mohu kromě opatrné jízdy prodloužit životnost svých pneumatik?
  V tomto případě je třeba zohlednit mnoho faktorů. Životnost pneumatik ovlivňuje tlak huštění, výmoly, fyzické poškození, opotřebení pryže, počasí, údržba, přetížení, nadměrná rychlost a mnohé další jevy. Obecně však stav pneumatiky zhoršují tři faktory: fyzické poškození, špatná údržba a povětrnostní podmínky. Proto je obtížné předem přesně stanovit životnost pneumatiky. Pneumatiky Michelin jsou vyvinuté tak, aby zajišťovaly výjimečné výkony po dobu tisíců kilometrů. Nicméně pokud nejsou řádně udržovány, existuje větší riziko jejich předčasného opotřebení a poškození. To zároveň ohrožuje vaši bezpečnosti na silnici. Více informací naleznete v našem průvodci údržbou a v našich jízdních doporučeních.
  06/2013 - Sportovní pneumatiky - club911.net
 • Jaký je nejlepší způsob skladování nepoužívaných pneumatik?
  Pneumatiky je třeba skladovat na čistém, suchém, vzdušném a dobře větraném místě. Teplota by měla být stabilní a pneumatiky by neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření a dešti a nesmí přijít do kontaktu s rozpouštědlem nebo přímým zdrojem tepla. V případě, že jsou skladovány po dobu delší než jeden měsíc a jejich rozměr to umožňuje, skladujte pneumatiky ve sloupcích a měňte pravidelně jejich pořadí.
  10/2013 - Z okruhu na silnici - club911.net

Jsou vaší vášní vysokovýkonná auta?

Řada vysokovýkonných pneumatik

Řada vysokovýkonných pneumatik

Objevte vysokovýkonné pneumatiky Michelin Najděte si své pneumatiky
Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Objevte pneumatiku MICHELIN Pilot Sport 4 S

Znáte jednu z nejnovějších inovací Michelin? Objevte tuto pneumatiku
MICHELIN Passion

MICHELIN Passion

YouToube kanál, který je věnovaný výhradně motorsportu a vysokovýkonným autům Zhlédnout nyní