PNEUMATIKYPNEUMATIKY UKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKYUKÁZAT VŠECHNY PNEUMATIKY NAJDĚTE PRODEJCENAJDĚTE PRODEJCE

Průvodce nákupem pneumatik

MICHELIN, pneumatika, která jede a jede a jede…

Michelin 18 Kvě 2010

Číslo 1 v životnosti
Se správnou pneumatikou dokážete více

Kilometrová životnost

Potřebujeme větší svět

Najedete velké množství kilometrů? Takové, že by vystačily na objetí celého světa? Potřebujete překonávat dlouhé vzdálenosti? Všechny pneumatiky nejsou stejné. Některé se opotřebovávají mnohem rychleji než jiné. Odolnost pneumatiky vůči opotřebení závisí přímo na složení pryže. V roce 1992 se stal MICHELIN prvním výrobcem pneumatik, který k sazím přidal materiál silica. Bez této nové generace směsi mohly pneumatiky ujet pouze několik stovek kilometrů. Dnes může pneumatika MICHELIN ujet až 45 000 kilometrů(2), což je více než jedna cesta kolem celého světa. MICHELIN vždy motivoval svůj výzkumný tým čítající 6 000 zaměstnanců k hledání nových cest poskytujících výkony, které od značky MICHELIN očekáváte. A to od prvního do posledního kilometru.

Získejte o 20 % kilometrů navíc

Podle testů uskutečněných nezávislými testovacími organizacemi ujede pneumatika MICHELIN ve srovnání s nejbližšími konkurenty o 20 % kilometrů navíc.

Pneumatiky MICHELIN vydrží déle

Výběr pneumatik MICHELIN vám umožní nejen ujet nesrovnatelně větší množství kilometrů, ale zároveň přispět celé společnosti. Pneumatiky MICHELIN se opotřebovávají pomaleji, a je tedy třeba je méně často měnit. Proto je k jejich výrobě potřeba menší množství surovin a představují menší množství materiálu určeného k recyklaci.

Bib on long road

Životnost pneumatiky

Mějte vždy na paměti, že na životnost pneumatiky mají vliv různé faktory. Je tedy velmi obtížné přesně stanovit životnost vaší pneumatiky. Mezi tyto faktory patří:

  • Jak své pneumatiky užíváte: zatížení, rychlost, tlak huštění a styl jízdy.
  • Typ pneumatiky a její složení.
  • Podmínky skladování.

Z těchto důvodů se doporučuje:

  • Nechávat pneumatiky pravidelně kontrolovat odborníky, kteří odhalí její nestandardní chování, jako například zvýšenou vibraci, hlučnost nebo táhnutí vozidla na jednu stranu.
  • Pneumatiky užívané déle než 5 let nechávat minimálně jednou za rok zkontrolovat odborníkem.
  • Vyměnit pneumatiky po 10 letech užívání, ať dosáhly nebo nedosáhly míry opotřebění stanovené zákonem.
(1) V porovnání s nejbližšími konkurenty. Na základě hodnocení uživatelů: studie Sofres 2009 uskutečněná na 6 hlavních evropských trzích. Potvrzeno na základě testů testovacího centra DEKRA 2009 a 2010 zrealizovaných na nejprodávanějších řadách každého segmentu.

(2) Vypočítáno na základě průměrné kilometrové životnosti pneumatik MICHELIN (interní zdroj).

Vaše naposledy zobrazené články

V tomto okamžiku nejsou žádné naposledy zobrazené články

  • OSOBNÍ VOZIDLA
  • SUV - 4X4
  • DODÁVKY - KARAVANY
Loader